Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31585 miejsce

Rzeszów: „Nauka i pasja – kluczem do sukcesu”

Promowanie rozwoju naukowego wśród studentów oraz integracja środowiska akademickiego to główne cele konferencji „Nauka i pasja - kluczem do sukcesu”, która odbywa się w Kampusie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 7 i 8 maja.

Screen ze strony internetowej www.transmisjeonline.pl. Na ekranie referująca Monika Borowiak. / Fot. Judyta RykowskaKonferencja ma charakter interdyscyplinarny - poruszane problemy zamknięte zostały w panelach: ekonomicznym, społecznym, twórczym (film, fotografia, grafika, itp.), nauk o zdrowiu, turystyczno-ekologicznym, nauk ścisłych, IT i nowych mediów.

Do uczestnictwa w konferencji zostali zaproszeni członkowie grup naukowych oraz studenci z całej Polski. Z uwagi na mieszany charakter konferencji, udział mogły zgłaszać osoby bez względu na profil swojej uczelni.

Zespół Centrum Dziennikarskiego z Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu, w odpowiedzi na zaproszenie, postanowił przełamać wszelkie bariery i tym samym wziąć udział w konferencji w dość nowoczesny sposób - online.
– Grzechem byłoby nie skorzystać z tego co dają nam współczesne technologie – stwierdza dr Katarzyna Bocheńska-Włostowska pomysłodawczyni video-projektu.

Video-konferencja od kuchni. Centrum dziennikarstwa na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. / Fot. Judyta RykowskaDwójka studentów – Adrian Kaczmarek oraz Monika Borowiak postanowili wziąć czynny udział w spotkaniu, zabierając głos przed wirtualną publicznością (przekaz na żywo emitowany był na stronie: www.transmisjeonline.pl). Wybierając część „nowe media” początkujący dziennikarze przedstawiali swoje referaty. Monika Borowiak poruszyła kwestie dziennikarstwa internetowego, mówiąc również o gatunkach studenckiego portalu dziennikarskiego. Natomiast Adrian Kaczmarek starał się przekonać słuchaczy jak ważną rolę odgrywa pismo warsztatowe w kształceniu studentów dziennikarstwa.

Pierwsze video-konferencje i video-lekcje pozwalają sprawdzić, czy znajdą się zwolennicy tej prekursorskiej formy edukacji. Testowanie strony technicznej i organizacyjnej w późniejszym czasie przyczyni się do udoskonalenia internetowej komunikacji. Nie można zaprzeczyć, że żyjemy w świecie wciąż rozwijającym się, dlatego też należy inteligentnie korzystać z dzieł techniki; naukowe video-konferencje są tego idealnym przykładem.

Organizatorzy sympozjum liczą, iż konferencja stanie się platformą dzięki której powstaną wielofunkcyjne zespoły badawcze. Spotkanie w Kielnarowej koło Rzeszowa potrwa do dzisiejszego popołudnia.

Szczegółowe informacje o konferencji na stronie: http://www.wsiz.rzeszow.pl/pl/studenci/kola_naukowe/konferencja/Strony/konferencja_2009.aspx

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.