Facebook Google+ Twitter

Rzeszów polską stolicą przemysłu lotniczego

W dniach 15-21 czerwca br. w Paryżu odbędzie się międzynarodowa wystawa International Paris Air Show 2009 – Le Bourget. Po raz pierwszy w tej prestiżowej wystawie weźmie udział Rzeszów.

 / Fot. Wystawa International Paris Air Show 2009 – Le Bourget to targi branży lotniczej oraz regionów i miast z nią związanych. International Paris Air Show to największa tego typu impreza na świecie, organizowana co dwa lata, w której po raz pierwszy swój udział odnotuje Rzeszów.

Na blisko 40-metrowej powierzchni, którą zagospodarowała stolica Podkarpacia, powstanie stoisko, gdzie promowane będą: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Dolina Lotnicza", Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Politechnika Rzeszowska.

Podczas ekspozycji, Rzeszów, reklamowany jako stolica doliny lotniczej, będzie zwracał na siebie uwagę inwestorów, przekonując ich o swoich największych atutach, czyli: zapleczu dużych zakładów produkujących sprzęt lotniczy oraz wyspecjalizowanej kadrze inżynierów. W czasie trwania targów, zorganizowana zostanie konferencja, podczas której zaprezentowany będzie film promujący Rzeszów i jego możliwości gospodarczo-inwestycyjne.

Całość zakończy występ Krystiana Herby (kilkukrotnego mistrza w akrobacjach trekingowych) oraz degustacja potraw regionalnych. Całkowity koszt wyjazdu na targi ma wynieść 330 tys. złotych z czego ponad połowę dofinansuje ze swych środków Unia Europejska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

---> Alina
Nie skończy się na promocji. Rzeszów świetnie się reklamuje. Klaster "Dolina Lotnicza" jest na Pomorzu uznawany za wzór. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania też ma świetną opinię. A i Politechnika niezłą. Region odchodzi od wizetunku skansenu.
Eugeniusz Kwiatkowski by się cieszył :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby tylko na promocji się nie skończyło... Rzeszów powinien być znacznie bardziej reklamowany, bo ma naprawdę ogromny potencjał, przede wszystkim w świetnie wykształconych, młodych ludziach... (i mam tu na myśli nie tylko studentów i absolwentów PRz :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.