Facebook Google+ Twitter

Rzeszów. Są pierwsze miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży

Na początku sierpnia w Rzeszowie pojawiły się pierwsze miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży. Przyszłe mamy mogą spokojnie zostawić swoje pojazdy przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim oraz Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Z inicjatywą utworzenia miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży wyszedł rzeszowski WORD. Jak informuje dla W24.pl Małgorzata Oczoś, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim utworzono na razie jedno takie miejsce. -Spełnia ono swoją funkcję, ponieważ każdego dnia korzystają z niego kobiety w ciąży, które załatwiają swoje sprawy w urzędzie - ocenia Oczoś.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie planuje przeprowadzić społeczną inicjatywę i zebrać podpisy pod petycjami. Petycje te mają dotyczyć wprowadzenia specjalnych miejsc dla kobiet w ciąży na rzeszowskich placach parkingowych.

Inicjatywa ma również na celu utworzenie takich miejsc na parkingach miejskich, jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami, można tam umieszczać tylko takie oznaczenia, które występują na liście znaków ujętych w kodeksie drogowym. Zdaniem Marka Poręby, dyrektora WORD-u w Rzeszowie, pomysł jest możliwy w realizacji, ponieważ ma pozytywny odbiór nie tylko u mieszkańców, ale i polityków.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.