Facebook Google+ Twitter

Rzeszów: Schronisko dla bezdomnych nikomu nie odmówi noclegu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-22 14:19

Policja i straż miejska w Rzeszowie zaapelowały do mieszkańców o przekazywanie informacji o osobach, którym grozi zamarznięcie. Służby podkreślają, że powiadomienie ich o człowieku siedzącym nieruchomo na dworze może uratować taką osobę od śmierci.

Prośba policjantów i strażników zbiega się z wystąpieniem na Podkarpaciu przymrozków i pierwszych opadów śniegu. Do nadchodzącej zimy intensywnie przygotowują się schroniska dla bezdomnych w całym regionie.

Największa tego typu placówka na Podkarpaciu - schronisko dla mężczyzn w Rzeszowie ma obecnie pod swoim dachem prawie 80 osób, jednak z każdym dniem liczba ta będzie rosła. Kierownictwo schroniska zapewnia, że nikomu nie odmówi noclegu.

Wielu bezdomnych nie chce jednak przychodzić do schronisk, gdyż trzeba tam przestrzegać regulaminu i powstrzymać się od picia alkoholu. Niektórzy wybierają opuszczone rudery, działkowe altanki czy inne miejsca, które wprawdzie zabezpieczą przed deszczem czy śniegiem, ale nie ochronią przed zimnem.

Policja wysyła patrole w miejsca, w których mogą koczować bezdomni. Pomagają jej mieszkańcy schroniska.

Przed wyziębieniem organizmu ostrzegają też lekarze. Podkreślają, że kilka godzin przebywania na mrozie bez ruchu może doprowadzić do śmierci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.