Facebook Google+ Twitter

Rzeszów. Uczestnicy marszu piszą list do papieża

Katolickie środowiska z całego kraju zorganizowały w sobotę, 14 kwietnia, w Rzeszowie kilkutysięczny marsz w obronie Kościoła, mediów katolickich i TV Trwam. Uczestnicy wydarzenia wysłali list do papieża, w którym informują o sytuacji w Polsce.

 / Fot. blues_brother, CC 3.0 / WikipediaW sobotę, 14 kwietnia 2012 roku, nastąpiło wielkie poruszenie w środowiskach katolickich. W różnych częściach kraju katolicy urządzili marsze przeciwko agresji. Ulicami Rzeszowa, w największym w kraju marszu pod hasłem "Stop laicyzacji!", przeszło ponad 6 tysięcy osób. Koordynator wydarzenia, senator Kazimierz Jaworski (Solidarna Polska - wcześniej PiS), poinformował KAI, że "jego celem było ukazanie jedności katolików wobec narastającej fali antyklerykalizmu, ataków na Kościół oraz na abpa Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski".

Katolicy nieśli na transparentach nie tylko hasła przeciwko laicyzacji i antyklerykalizmowi, ale również dotyczące ochrony życia nienarodzonych, sprzeciwu wobec procedur in vitro i ochrony godności małżeństwa. Według senatora Jaworskiego "upominano się także o należne prawa dla katolickiej Telewizji Trwam".

Marsz w Rzeszowie poprzedziła uroczysta Msza święta. Po mszy odczytano list katolików do papieża Benedykta XVI. Uczestnicy marszu zapewnili w liście o swojej wierności Kościołowi katolickiemu.

W liście do papieża katolicy m.in. napisali: "Protestowaliśmy przeciw dyskryminacji katolickich mediów. Apelowaliśmy o to, by prawo w naszym kraju czyniło zadość wymogom moralnym odnośnie do ochrony życia nienarodzonych, godności małżeństwa, spraw bioetycznych" – czytamy na portalu wpolityce.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.