Facebook Google+ Twitter

Rzeszów. W dziekanacie uczelni ginęły pieniądze i druki dyplomów

W dziekanacie Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego ginęły pieniądze i druki ścisłego zarachowania - legitymacje, dyplomy. Sprawa wyszła na jaw na początku roku akademickiego. Podejrzewana pracownica jest na zwolnieniu lekarskim.

 / Fot. Ministerstwo Nauki u Szkolnictwa WyższegoW dziekanacie Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego ginęły pieniądze i druki ścisłego zarachowania - legitymacje, dyplomy ukończenia studiów. O tym, że coś jest nie tak, pierwszy dowiedział się dziekan na początku roku akademickiego. - Przypadkowo natrafiłem na informację, że pieniądze, jakie studenci wpłacali w dziekanacie, nie trafiały na konto uczelni. Zacząłem ją sprawdzać i po nitce do kłębka odkryłem nieprawidłowości - informuje dr hab. prof. UR Józef Jerzy Kierski.

Studentów oszukano mówiąc, iż opłatę za dyplom ukończenia studiów mają wpłacać do dziekanatu. Zgodnie z regulaminem uczelni opłaty te powinny trafiać na konto, a do dziekanatu należało przynosić ich potwierdzenia. Podejrzewana o nadużycia pracownica dziekanatu przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.

Ciągle zbierane są nowe dowody w sprawie. Wewnętrzna komisja, z kanclerzem uczelni na czele, przejrzała dokładnie dokumentację dotyczącą wydawania ważnych druków, teczki studentów. Na tej podstawie stwierdzono nieprawidłowości. Sprawą zajmie się prokuratura.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.