Facebook Google+ Twitter

Rzeszów. Wystartował Europejski Stadion Kultury

W piątkowe przedpołudnie rozpoczął się Europejski Stadion Kultury. Warsztaty, wystawy, instalacje, performance i wiele innych artystycznych wydarzeń czeka w Rzeszowie w pierwszy wakacyjny weekend. Zanurzmy się w festiwalowym mieście! Wiadomości24 są patronem medialnym imprezy.

 / Fot. Fot. Kamil WyrzykowskiEuropejski Stadion Kultury to polsko-ukraiński program współpracy kulturalnej i społecznej nawiązujący do mistrzostw Europy w piłce nożnej. W drugiej edycji ESK uczestniczy Lublin i Rzeszów. Inauguracja ESK miała miejsce 2 czerwca w Lublinie, a 29 czerwca w Rzeszowie rozpoczął się finał tej imprezy. -Nie ma innej możliwości poznania kultury innego państwa, jak albo do niego pojechać, albo sprowadzić jego kulturę do siebie. ESK to dowód na to, że kultura Ukrainy, kultura naszych wschodnich sąsiadów przyjeżdża do nas. Wystarczy się na nią otworzyć. - mówi Kuba, wolontariusz działający przy organizacji ESK.

Na mieszkańców Rzeszowa i przybyłych gości czeka mnóstwo kulturalnych atrakcji. Rzeszów - kolorowy, roztańczony i rozśpiewany zaprasza w swoje progi. W piątek w stolicy Podkarpacia odbyły się m.in. warsztaty plastyczne i konstruktorskie, performance ruchowy i wiele innych projektów, np. Projekt Witkacy, czyli koprodukcja polsko-ukraińska na podstawie nietłumaczonych do tej pory na język ukraiński dramatów Witkacego. -Warsztaty mają charakter bardzo twórczy: plastyczno-strategiczno-konstruktorski. Odbiorcami są głównie dzieci, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Teraz dzieci malują swoje flagi, które mogą tutaj powiewać przez te trzy festiwalowe dni. Warsztaty są bardzo różnorodne, więc każdy znajdzie coś dla siebie. - mówi Ewa Mrówczyńska, aktorka Teatru Maska w Rzeszowie.

Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia Europejskiego Stadionu Kultury


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.