Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26567 miejsce

"Rzeź" Romana Polańskiego już niebawem w kinach. Zobacz zwiastun

Roman Polański w swojej karierze reżyserskiej nakręcił niewiele komedii. Powraca z filmem "Rzeź" - adaptacją sztuki teatralnej Yasminy Rezy pt. "Bóg Mordu". Obsada składa się w większości z laureatów Oscarów.

 / Fot. Kino ŚwiatFilm opowiada o dwóch nowojorskich parach, które łączy niemal wszystko, począwszy od wysokiego standardu życia, na dzieciach uczących się w prestiżowych szkołach skończywszy. Gdy ich dzieci wszczynają bójkę, spotykają się pod pretekstem wyjaśnienia tej sytuacji. Spotkanie to jednak przeradza się w kłótnię, podczas której na pozór ułożeni i grzeczni obywatele zaczynają wzajemnie wyrzucać sobie wszystko to, co im leży na sercu.

W rolach głównych same gwiazdy: laureaci Oscarów - Kate Winslet, Jodie Foster, Christoph Waltz oraz wyróżniony "jedynie" nominacją do tej nagrody John C. Reilly. Ale Polańskiemu udało się zebrać na planie nie tylko świetnych aktorów. Za zdjęcia odpowiada Paweł Edelman - ten sam, który otrzymał nominację do Oscara za zdjęcia do filmu "Pianista". Autorem muzyki jest wielokrotnie nominowany do Oscara Alexandre Desplat. Scenografię zaprojektował Dean Tavoularis - laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za film „Ojciec chrzestny II”. Spodziewać można się więc produkcji na najwyższym poziomie.

Zagraniczni recenzenci chwalą "Rzeź", a na festiwalu w Wenecji film był przyjęty bardzo entuzjastycznie. Polska premiera już 20 stycznia.

Zobacz zwiastun:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.