Facebook Google+ Twitter

Rzeźby Salvatore Dali w krainie śniegu

Courcheval, renomowana miejscowość narciarska postanowiła uhonorować rocznicę śmierci genialnego artysty wystawą "Dali na szczycie". Czternaście autentycznych rzeźb z brązu, to wielka atrakcja turystyczna.

Fotografia reprodukcji obrazu Dali / Fot. Fot. B. Romer KukulskaW dobie kryzysu dobry pomysł kulturalny ściągnie na stoki alpejskie tłumy turystów i narciarzy, będą oni mogli nie odpinając nart nacieszyć oko dziełami sławnego surrealisty Salvatore Dali. Rzeźby ustawiono w pejzażu szczytów alpejskich na trasach narciarskich. Trzeba wyjechać na wysokość nawet ponad 2 tys. metrów, aby móc podziwiać okazałe, autentyczne rzeźby zmarłego 20 lat temu ekstrawaganckiego hiszpańskiego artysty.

Courcheval, francuska znana i renomowana alpejska miejscowość narciarska postanowiła uhonorować rocznicę śmierci genialnego artysty wystawą pt. "Dali na szczycie". Miejscowość Courcheval jest częścią tzw. Trzech Dolin, składa się niejako z pięciu wiosek, każda jest na innej wysokości dla innego rodzaju klienteli. Czternaście dzieł Salvatore Dali rozstawiono na wszystkich poziomach tego najwększego na świecie kompleksu narciarskiego, zaczynając od pierwszej na wysokości 1300 metrów n.p.m. , a kończąc na najdroższej na 1900 m.

Rzeźby Salvatore Dali będę gościły w krainie śniegu od otwarcia sezonu narciarskiego 5 grudnia do 25 kwietnia 2010 r., czyli zamknęcia sezonu. Eksponaty przewożono helikopterem w miejsca najbardziej uczęszczane w okolicach górnych stacji wyciągów. Ważącą 550 kg "Alicję w Krainie Czarów" z brązu umieszczono na skrzyżowaniu tras, gdzie codziennie przewija się ok. 15 tys. narciarzy.

Wystawa "Dali na szczycie" jest pomysłem dyrektorki turystycznej Courcheval Pani Adeline Roux. Tak oryginalną wystawę w alpejskiej scenerii wierzchołków gór można było zrealizować dzięki Fundacji Stratton, która jest właścicielem rzeźb pochodzących z lat 80. Fundacja organizowała już wystawy "w trasie" na ulicach Nowego Yorku i Szanghaju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

I dzięki temu tekstowi, uzupełniłem swoje braki... o Salvatore Dali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A wogóle , dziękuję Pani Jadwidze za podpowiedź tematu. W szwajcarskich mediach nie pokazują co słychać u konkurencji ;))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo przejsciowych (!) kłopotów , czekamy na fotorelację Pani Barbary. Lepiej późno, niz wcale. :)
"Alicja..." nie zając :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo wiele biur podróży w Polsce oferuje narty właśnie w Trois Vailais, napewno wielu polskich turystów i narciarzy i snowboardzstów będzie mogło obejrzeć te cuda. Może ktoś zrobi relację foto, zanim ja tam dotrę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2009 12:24

Atrakcja niewątpliwa, szkoda że tak daleko i tak wysoko. Miłej wyprawy życzę i już na zdrowych nogach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna sprawa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.11.2009 10:54

Bardzo ciekawy temat, niestety - pominięty w mediach! 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba się zmobilizuję i wybiorę tam jak tylko kulasy postawię na nartach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

5

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wysoka kultura" w podwójnym znaczeniu. 5* za arta na ciekawy temat, bo przybliża nam coś, o czym TVN wspomniała kilka dni temu jednym zdaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.