Facebook Google+ Twitter

Rzucam hasło: precz ze strachami

Obecne, optymistyczne prognozy, zakładają wprowadzenie w Polsce waluty euro w 2012 roku.

10 września 2008 Donald Tusk zapowiedział przyjęcie euro w Polsce w 2011 roku - jest to jednak bardzo mało prawdopodobne; sam okres ERM2 *to dwa lata poprzedzone negocjacjami z Komisją Europejską. Obecne, optymistyczne prognozy zakładają wprowadzenie w Polsce waluty Euro w 2012 roku.

Tyle wiadomo z pierwszego lepszego linku na temat euro – pieniądza, którym wcześniej czy później posługiwać się będziemy wszyscy. Tymczasem w ramach swej partyjnej działalności jeździ po kraju pewien tęgawy pan i przemawia do ludzi, którzy z racji nadmiaru czasu i braku darmowej rozrywki, na każde tego typu spotkanie chodzą. Zawszeć to jakieś urozmaicenie w monotonnym życiu emeryta.
Pan ten jest przywódcą opozycyjnej partii, a przemawiając z wielkim przekonaniem ma zwyczaj pokrzykiwać i straszyć.

Nie ma fajniejszej sprawy jak postraszyć czymś nieznanym ludzi słabych i robić za jedynego sprawiedliwego.
Wódz opozycyjnej partii w czasach swego premierowania, wraz z urzędującym jeszcze bratem - prezydentem, miał swój udział w kształtowaniu układów i porozumień między Polską a UE, wódz partii, która tak jak wszystkie, mające swój udział w rządzeniu, utrzymuje się z dotacji państwowych – jeździ i straszy ludzi najsłabszych finansowo i socjalnie.

Człowiek stojący na czele opozycji wyliczył dokładnie, ile pojedynczy emeryt straci na wprowadzeniu europejskiej waluty. Dokonał tego obliczenia nie wiadomo na jakiej podstawie, bo te rzeczy, jak twierdzą doświadczeni ekonomiści, oblicza się nieco inaczej, niż patrząc wytrzeszczonymi oczyma na sufit.

Jest wiec pytanie do straszącego pana – czy uświadomił również swoją własną matkę, że straci ona 240 złotych miesięcznie? Przypuszczam, że nie, bo nie ma potrzeby martwic takim głupstwem starszej pani, która ma własnych ochroniarzy i osobistego kierowcę. Wszystko to fundujemy szanownej matce również my, emeryci.

My – skazani przez system fiskalny na płacenie podatków bez możliwości wykręcenia się sianem. Straszenie ludzi, z kieszeni których czerpie się pełną garścią na zaspokojenie przywilejów władzy jest wyjątkowo podłym, demagogicznym zabiegiem.

Straszono mnie w dość długim życiu już różnymi sprawami i konsekwencjami. Przeżyłam. I teraz też na złość i na przekór – przeżyję. Żeby zobaczyć, jak my wszyscy będziemy posługiwać się na co dzień europejską walutą. Nie tylko duzi przedsiębiorcy i mali handlarze przygraniczni. Wszyscy.

Mikrosonda pod artykułem http://www.wiadomosci24.pl/artykul/rzucam_haslo_euro_76514.html na podstawie wypowiedzi niektórych uczestnikowi dyskusji pozwala żywić nadzieję, że akurat wprowadzenie jednolitej waluty nie musi być czynnikiem sprawczym zwyżki cen.

Ostatecznie na zakończenie tej wypowiedzi stwierdzam jedno: nie życzę sobie, aby przywódca partii utrzymywanej miedzy innymi również za moje podatki jeździł po kraju i straszył tych, którzy propagandzie ulegają dość łatwo, a na obronę przed demagogami nie mają siły ani pomysłu.

* ERM2 to coś w rodzaju poczekalni, w której przebywa waluta kraju, nim zostanie zastąpiona przez euro. Określa się kurs wymiany waluty w stosunku do euro i przez co najmniej dwa lata eksperci unijni obserwują, czy nie waha się on poza dopuszczalną granicę.

ERM II Wraz z rozszerzeniami Unii Europejskiej 1 maja 2004 r. i 1 stycznia 2007 r., banki centralne nowych 12 członków EU zostały zobowiązane do przystąpienia do ERM II. Waluty poszczególnych państw członkowskich znajdą się w ERM II w różnym czasie, zgodnie z umowami bilateralnymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Właśnie obserwowałem jak wprowadza się euro na Słowacji. Duży plus, pani Jadwigo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to ciekawostka, Pani Stefanio, albowiem w wielu panstwach w referendum ledwie polowa glosujacych opowiedziala sie za, a kilku ledwie polowa przeciw monecie euro, czy to znaczy ze tak jedni jak i drudzy ) a np szwajcarzy ledwie przeglosowali nie wchodzenie do UE) dzialali oni wszyscy na szkode swojego panstwa i powinni "ponieść przewidziane prawem konsekwencje " jak to Pani napisala,
cz inne zdaniz ; odmienne to wg pani jest do karania,?
i jescze jedno, Jeden Pan obiecywal rekompensaty reprywtyzacajne , a drugi ten tegawy twierdzi ze to na szkode Polsce, wiec jak to jest raz jeden raz drugi na szode dziala,? a moze ja juz mam cos z polkulami mozgowymi i tylko jedna dziala, bo tancerka w jedna strone sie kreci, a u pani w dwie,? ;)))
a w ogole to akurat pada, tu w miejscu gdzie jestem, pada pierwszy raz od 6 miesiecy, wiec zagladnelam i pozdrawiam,

Komentarz został ukrytyrozwiń

+/ Ale tęgawy pan ma w tym własny interes polityczny.
Nazwana przez Kurskiego grupa ludzi z tak "znamienitych" ust to kupi; spoko!

Czy nikt odpowiedzialny nie pomyślał, że to i podobna propaganda, to działanie na szkodę Polski za co powinen pan ten ponieść przewidziane prawem konsekwencje ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co do klawiatury, to możesz zmienić na qwerty na azerty zwykłą gra przycisków: naduś jednocześnie na ALT i Na duże litery (strzałka w górę) pod Caps lockiem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

od 6 miesiecy nie pqdqlo, a klawiture to maja jakas taka calkiem na odwyrtke,,,,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wita, i pozdrawiam z wakacji, pierwszy art na jjaki wpadlam to ten,
rzeczywiscie, plus za odwage, za brak strachu,
Jednak polecalabm pogadac z wloskimi emerytami, oraz niemieckimi, zrobic sonde wsrod nich,
fakt; nie wiem co na euro mowia greccy emeryci,

PS, cholera tu od - miesiecy nie spqdlq kropla z nieba, a dzs leje jak z cebra,
ale chociaz nie jest zimno,
B,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle znajdziemy się w "szarym końcu" przez wspaniałych pseudo-polityków! :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Duży (+). Podpisuję się pod tym świetnym tekstem obiema rękami. Nie trzeba bać się euro! Przyczyny drożyzny i tej za złotówki tkwią gdzie indziej. Euro może tylko ułatwić życie, a i gospodarka przestanie tracić na wahaniach kursu euro/zł, zwłaszcza przy "mocnej" złotówce dobijającej eksporterów. 2012r. to już i tak duże opóźnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) i to dużyyyy uśmiałem się z prezia, przecież on nawet nie wie jak kartę bankową obsługiwać, więc normalne, że i Euro się boi :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.