Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2376 miejsce

Rzut karny Kuby Błaszczykowskiego powinien zostać powtórzony?

Portugalski bramkarz wyszedł przed linię bramkową, dlatego rzut karny Kuby Błaszczykowskiego powinien zostać powtórzony. Czy ostatnia jedenastka w wykonaniu Polaków na Euro2016 została wykonana prawidłowo?

Bramkarz poza linią bramkową! Kuba Błaszczykowski jeszcze nie zdążył wykonać rzutu karnego. / Fot. screen rzutu karnegoW serwisach społecznościowych kibice domagają się powtórzenia rzutu karnego wykonanego przez naszego reprezentanta. Według przepisów, które zostały wprowadzone przez Międzynarodową Radę Piłkarską (IFAB) przed rozgrywkami Euro 2016 "Bramkarze za przekroczenie linii bramkowej przed uderzeniem mają być również karani żółtą kartką. W tym wypadku, jeśli nie padła bramka, strzał ma być powtórzony.". Szef sędziów UEFA Pierluigi Collina, mówił na spotkaniu z arbitrami piłkarskich Mistrzostw Europy we Francji, aby przestrzegali zasad zobowiązujących bramkarzy do pozostania na linii bramkowej przy bronieniu rzutów karnych.

W rozmowie z mediami Pierluigi Collina odniósł się do meczu Hiszpanii z Chorwacją, gdy chorwacki bramkarz obronił strzał Sergio Ramosa wyskakując 1,5 metra przed linię bramkową i niestety arbitrzy nie dopatrzyli się nieprawidłowości. Dlatego słuszną decyzją kibiców Polski jest powtórzenia rzutu karnego Kuby Błaszczykowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Porzekadło dotyczy regulaminowego czasu gry.
Przy karnych obowiązuje inny dogmat: "karne to loteria" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Błaszczykowski może nieco wyżej podnieść głowę po seriach rzutów karnych strzelanych przez Włochów i Niemców.

Stare porzekadło znowu się uaktualniło, że "futbol to taka gra, w której wszyscy grają w piłkę, a wygrywają Niemcy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najpierw referendum, później Euroxit. Ewentualnie ponowny udział w turnieju i tak do skutku :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Milik w meczu ze Szwajcarami też strzelił źle. Fuksem wpadło po rękach bramkarza.
Ale wyciągnął wnioski...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polityka czerpie ze sportu garściami. Odwoływanie się do uczuć - sprawdzona gra.
Niemożliwa jest racjonalna ocena. Kuba albo jest bohaterem, albo antybohaterem. Na jakiekolwiek niuansowanie nie ma miejsca.

A strzelił fatalnie, asekuracyjnie, lekko, dokładnie tak samo, jak w meczu ze Szwajcarami.
Nie podjął wystarczającego ryzyka. Inni ładowali pod poprzeczkę albo po ziemi myląc bramkarza, a Błaszczykowski strzelił metr nad ziemią, czyli w najłatwiejszy dla bramkarza sposób.

Szwajcar, który przestrzelił karnego - zaryzykował. Nie wyszło - trudno. Kuba nie zaryzykował wystarczająco. I przegrał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że sztab arbitrów prowadzących spotkanie pomiędzy Polską a Portugalią powinien przeanalizować rzuty karne zarówno zaraz po spotkaniu, jak i UEFA po zakończonym meczu. Jeżeli kibice potrafią zweryfikować błędy to, czemu UEFA nie potrafi tego zrobić. Ogólnie rzecz biorąc na każdym meczu, jest system kamer i powinna też być możliwość wideo weryfikacji jak to miejsce podczas rozgrywek siatkarskich ligi światowej. Dziwne jest to, że FIVB może mieć video challenge a UEFA nie. Przepis mówi, że bramkarz powinien stać na linii bramkowej, a jeżeli będzie poza linią to rzut karny, ma być powtórzony. Polacy zagrali dobry mecz, tylko nie Portugalczycy mieli w nim przewagę, tylko nasza reprezentacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak, Patricio powinien ruszyć tyłek dopiero po fakcie, gdy Kuba Błaszczykowski umieściłby piłkę w siatce... To byłoby najbardziej sprawiedliwe.

Przecież to jest sport! Ktoś musi wygrać, a ktoś musi przegrać. Lepiej byłoby gdybyśmy wygrali my, Polacy, ale przecież ważniejsze jest to, że chłopaki za swoją grę nie muszą się wstydzić. Czyż nie była to wzruszająca chwila, gdy po powrocie witano ich jak zwycięzców? Swoją grą i zaangażowaniem zasłużyli na to.

A mnie, na przykład, bardzo śmieszą odwoływania się do tej samej siły wyższej z prośbą o wsparcie w zmaganiach sportowych. Według jakich kryteriów Bóg ma wtedy postępować?

Komentarz został ukrytyrozwiń

" To najprostszy sposób odreagowania porażki. Najważniejsze, że nikt z kadry i PZPN-u nie podłącza się pod ten absurdalny pomysł - tak były sędzia międzynarodowy Ryszard Wójcik komentuje apel polskich kibiców o powtórzenie ćwierćfinału Euro 2016 Polska - Portugalia. (...) Na koniec były sędzia pyta, czy polscy kibice cieszyliby się, gdyby zarządzono powtórkę pamiętnego finału Ligi Mistrzów Liverpool - Milan, kiedy bohaterem rzutów karnych był Jerzy Dudek. - On na pewno przekraczał linię bramkową dużo bardziej niż Rui Patricio przy strzale Błaszczykowskiego - zauważa Wójcik."
http://www.sport.pl/euro2016/1,136510,20339012,euro-2016-polska-portugalia-do-powtorki-kibice-organizuja.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.