Facebook Google+ Twitter

Rzym: Parkometry wyłączone do odwołania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-31 10:25

W Rzymie do odwołania zostały wyłączone wszystkie stołeczne parkometry. Zdecydowały o tym władze Wiecznego Miasta, gdy regionalny sąd administracyjny orzekł, że pobierane od czterech lat opłaty za miejsce do parkowania były niezgodne z prawem.

Sprawą płatnych parkingów w Rzymie zainteresowała sąd jedna z organizacji konsumenckich na wniosek mieszkańców peryferyjnej dzielnicy Ostiense, w której któregoś dnia pojawiły się na jezdni niebieskie linie. Tak we Włoszech oznacza się miejsca, w których można parkować za opłatą, najczęściej euro za godzinę. System ten miał jednak dotyczyć wyłącznie śródmieścia. Przepisy mówiły też, że w pobliżu niebieskich linii powinny być także białe, czyli miejsca, gdzie można zostawić pojazd bezpłatnie.
O tym wszystkim zapomniały poprzednie władze Rzymu. Sąd administracyjny uznał wiec dotychczasowy system za nielegalny. Reakcja na to nowego burmistrza Rzymu zaskoczyła i ucieszyła niemal wszystkich. Kazał on wyłączyć 2 tysiące 916 parkometrów i ogłosił, że do odwołania z blisko stu tysięcy miejsc korzystać będzie można bezpłatnie.
Dla miasta oznacza to utratę prawie 100 tysięcy euro dziennie. Zwracają na to uwagę krytycy szczodrobliwości nowych ojców
Wiecznego Miasta. Ich inicjatywa- jak mówią- spowoduje, że kierowcy zdani będą na i tak już bezkarnych samozwańczych parkingowych, którzy nie próbowali konkurować z parkometrami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.