Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10430 miejsce

Rzym - Piramida Caiusa Cestiusza i Brama Świętego Pawła. Zdjęcia

Na końcu ulicy Marmorata znajduje się Piramida Caiusa Cestiusza, zbudowana według tradycji w ciągu 330 dni. Po drugiej stronie ulicy jedna z wielu bram wjazdowych, otwartych w murze Aureliańskim - Brama Świętego Pawła (Porta San Paolo).

1 z 11 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Piramida Caiusa Cestiusza w średniowieczu uważana była za grób Romulusa. Według tradycji piramidę zbudowano w ciągu 330 dni.Fot. Dorota Michalczak
Piramida Caiusa Cestiusza w średniowieczu uważana była za grób Romulusa. Według tradycji piramidę zbudowano w ciągu 330 dni.
Fot. Dorota Michalczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Pani Justyno , ja też odniosłam się tylko do Pani wypowiedzi , nie widzę tutaj wpisu abym podważała Pani patriotyzm czy miłość do własnego kraju i własnej wioski, i Pani i ja możemy śnić o tym, o czym chcemy , Pani śni o piramidach i życzy abyśmy my też o nich śnili, ja nie nakazuję co ma się komu śnić nawet jak mi się to bardzo podoba , mogę najwyżej pochwalić i polecić jako warte odwiedzenia. Kochanie swojego kraju ponad wszystko na świecie nie przeszkadza mi w poznawaniu tego świata i to nie tylko za pomocą internetu ale na żywo , nie osłabia mojego patriotyzmu a wręcz go umacnia , więc jak napisała Pani Dorota w którymś swoim komentarzu - nic wielkiego wybrać się w podróż , 2 godziny samolotem i jesteśmy w Rzymie , Zapewniam Panią ,że świat jest i piękny i brzydki , wszystkiego w internecie i na galeriach Pani nie zobaczy. A odnośnie Gdańska , to byłam tam chyba 10 razy i znów wrócę , bo warto .Pozdrawiam... prawie na walizkach .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne są Dorotko te Twoje wycieczki po Rzymie ... dziękuje za przypomnienie tych włoskich budowli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Aniu! Każdy piękno widzi i czuje inaczej. Odniosłam się tu do piękna piramid zgodnie z przedstawionym przez Dorotkę wspaniałym materiałem . Jestem Polką i nad Polskę kocham ją najwięcej z wszystkich krajów razem z moją wioską w której się urodziłam i mieszkam i tu powracam i nikt nie jest wstanie tego zmienić tylko.............. Pozdrawiam i życzę Pani miłych snów o Gdańsku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ania Adamczak Dzisiaj 20:47
Trochę zazdroszczę pobytu w Gdańsku, dawno tam nie byłam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, taka mała piramidka na działce to byłą by atrakcja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, nie zbadane są wyroki boskie,... skoro Pani Justyna sugeruje ,że piramidy są dziełem Bożym, to może się Pan w każdej chwili spodziewać czegoś niesamowitego przed oknem albo drzwiami swojego domu. I raczej nie chciałabym aby mi się przyśniły czego Pani Justyna nam życzy. Wolę sny o innym pięknie, chociażby o naszych polskich miastach, wróciłam własnie z Gdańska i jestem pod wrażeniem tego miasta ilekroć tam wracam. Znów chcę tam być , szkoda ,że dopiero w maju znajdzie się na mojej turystycznej trasie.Pozdrawiam wszystkich ciekawych świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oby więcej nie budowano takich budowli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby poznać to miasto, konieczny był by dłuższy pobyt.
Mury robią wrażenia, fakt. Chodziłam swoimi ścieżkami i nie wszędzie dotarłam....
W Watykanie byłam również i zleciał mi prawie cały dzień. Około trzech godzin czekania w długiej kolejce, żeby wejść do Bazyliki św. Piotra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie też, proszę! :)
Trzeba przyznać, że mury aureliańskie robią kolosalne wrażenie.
Pani Doroto - idąc Viale Vaticano, wzdłuz murów okalających Watykan, od południa, znajduje się wieża Jana XXIII, przez którą ów papież "uciekał" incognito na nie planowane spacery. Tak przynajmniej twierdziły osoby, które mieszkają w pobliżu, a z którymi rozmawiałam, odpoczywając w trakcie dość męczącej wędrówki. Wieża nie jest otwarta; prowadzi bezpośrednio do ogrodów watykańskich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztof Krzak Dzisiaj 09:08

Chyba się wybiorę tam ponownie, ale w inne tereny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.