Facebook Google+ Twitter

Rzym. Polak pobity dla... pięciu euro

- Polski kloszard został pobity przez dwóch rodaków dla... pięciu euro. W ciężkim stanie trafił do szpitala, jednak nie grozi mu śmierć - pisze dziś włoska prasa.

http://roma.repubblica.it/dettaglio/Garbatella-mendicante-pestato-a-sangue-per-5-euro/1530880 / Fot. screenPrzykre zdarzenie miało miejsce w Rzymie przed kościołem Santa Francesca Romana w rejonie Piazza Navigatori na południu miasta. 50-letni kloszard otrzymał pięć euro jałmużny od księdza. Po kilku minutach zbliżyło się do niego dwóch Polaków, bezdomnych tak jak on. Zażądali pięciu euro. Odmowa spowodowała, że dwóch Polaków zaatakowało kloszarda od tyłu kijem i butelką uderzając go w głowę. Mężczyzna upadał na ziemię i stracił przytomność. Leżał w kałuży krwi. Dwaj przestępcy uciekli. Przechodnie zadzwonili po karetkę. Początkowo myślano, że poszkodowany kloszard został ugodzony nożem.

Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Na miejscu zdarzenia nie było świadków. Dlatego też myślano, że jest to kolejny akt rasistowskiej przemocy wobec imigrantów. Sam mężczyzna, po odzyskaniu przytomności w szpitalu, zdementował tę wersję. Powiedział, że został napadnięty i pobity kijem oraz butelką przez dwóch znajomych rodaków, również kloszardów.
Takie wiadomości podaje włoski dziennik "La Repubblica".

Z informacji uzyskanych od konsulatu polskiego w Rzymie wynika natomiast, że włoska policja nie jest do końca przekonana, że sprawcami przestępstwa są Polacy. Poszukiwania sprawców wciąż trwają.

Tożsamość pobitego nie została jeszcze ustalona, gdyż mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Władze natychmiast zareagowały - asesor ds. socjalnych Sveva Belviso oznajmiła, że oczekuje na zakończenie śledztwa i identyfikację sprawców, po to by oddać ich w ręce sprawiedliwości, wyrażając poszkodowanemu słowa solidarności.

Pobity mężczyzna jest znany w okolicy. Tutejsi mieszkańcy przyzwyczaili sie do niego, uznając go za “nieszkodliwego kloszarda”. Wprawdzie był zawsze pijany, ale nigdy nikomu nic złego nie zrobił.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ Za opisanie sprawy.

Smutne to;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.