Facebook Google+ Twitter

Rzym: Priorytet G7 to walka z kryzysem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-14 16:26

Uczestnicy rzymskiego szczytu G7, czyli siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata, zobowiązali się do powstrzymania narastającego wraz z kryzysem protekcjonizmu gospodarczego. Spotkanie w stolicy Włoch poświęcone jest załamaniu światowej gospodarki i finansów.

Najbogatsze państwa świata opowiedziały się także za obroną zatrudnienia, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych środków.

"Aktualnym celem G7 jest stabilizacja gospodarki finansów i odrzucenie wszelkiej formy protekcjonizmu" - czytamy w komunikacie ogłoszonym na zakończenie obrad, w których wzięli udział ministrowie, prezesi banków centralnych oraz szefowie międzynarodowych instytucji ekonomicznych.

G7 wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec protekcjonizmu, który według komunikatu, może przyczynić się jedynie do pogłębienia recesji.

Przedstawiciele krajów, którzy spotkali się w Rzymie są przeciwni nowym barierom w handlu światowym i krytycznie oceniają inicjatywy podjęte przez Francję i Stany Zjednoczone, których celem jest wsparcie przemysłu motoryzacyjnego.

Z inicjatywy Włoch w komunikacie końcowym znalazło się zalecenie wprowadzenia "globalnych standardów" w światowej gospodarce i finansach.
JS

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Rzym kryzys G7


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.