Facebook Google+ Twitter

Rzym sparaliżowany przez śnieżycę. Powołają komisję śledczą?

W nocy z piątku na sobotę stolicę Włoch sparaliżowała śnieżyca. Włoskie media podają, że "Rzym został zamknięty z powodu śniegu", a burmistrz domaga się powołania komisji śledczej, aby wyjaśnić dlaczego zawiodły prognozy.

 / Fot. PAPTakiej śnieżycy w Rzymie nie było od 27 lat. W mieście nadal nieprzejezdne są setki ulic. Na rzymskiej obwodnicy utworzył się gigantyczny korek. Ludzie porzucali samochody i szukali schronienia. Gianni Alemanno, burmistrz Rzymu wydał rozporządzenie, zgodnie z którym po mieście do niedzieli nie mogą się poruszać samochody, które nie mają zimowych opon bądź łańcuchów na kołach - podaje TVN Meteo.

Problemy mieli pasażerowie podróżujący z Rzymu do Cassino. Utknęli w pociągu na ponad 10 godzin. Z pomocą przyszła im Obrona Cywilna. Problemy miał też prom, który z powodu silnego wiatru uderzył w nabrzeże. Pasażerowie natychmiast zostali ewakuowani.

Burmistrz apeluje do mieszkańców, aby nie wychodzili z domu. Zaapelował także do mieszkańców o pomoc w odśnieżaniu. Jednocześnie zaznaczył, że nie wyklucza powołania komisji śledczej. Jej zadaniem byłoby wyjaśnienie dlaczego nie dostarczono odpowiednich prognoz meteorologicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.