Rzym świętuje, Madryt płacze

10 tytuł? Nie w tym sezonie. Real przegrywa na Santiago Bernabeu 1:2 i odpada z Ligi Mistrzów. Roma może powiedzieć sobie: "do trzech razy sztuka" - piłkarze z Rzymu wreszcie pokonali magiczną barierę 1/8 finału.

Trzy razy piłkarze Romy zatrzymywali się na barierze nie do przjeścia - 1/8 finału Ligii Mistrzów. Dziś szczęście się do nich uśmiechnęło - przeszli do ćwierćfinału. Drużyna pod wodzą swego kapitana F. Tottiego, konsekwentnie realizując założenia taktyczne, wybiła Real z uderzenia.

Piłkarze z Madrytu starali się, jak mogli, jednak to wyraźnie nie był ich dzień. Czerwona kartka dla Pepe oraz bardzo słaba forma bramkarza Królewskich przesądziły o wyniku meczu.

Spotkanie tak naprawdę rozpoczęło się od 70. minuty, kiedy to po golu dla Romy Real odpowiedział kontrą. Nie zawiódł (po raz który to już?) kapitan - Raul pokazał, że ikony w Madrycie nie tylko są, one po prostu świetnie grają.

Jednak Roma przeczekała uderzenie i dobiła przeciwnika w ostatnich minutach. Piłkarze z Rzymu przyjechali na Santiago Bernabeu z konkretnym celem - bronić awansu. Roma wychodziła do piłki, stwarzała sytuacje. Dzięki temu widowisko nie straciło uroku.

Po obu stronach poprzeczki - słupki. Po obu - zdeterminowani piłkarze. Galacticos na pewno będą się tłumaczyć brakiem trójki Holendrów: Robbena, Van Nisterloy'a i Snejder'a. Niestety nie zmienia to faktu, że piłkarze z Madrytu gdzieś się w dzisiejszym spotkaniu pogubili. Być może chcieli zwycięstwa tak bardzo, że aż za nie pozwoliło im to na lekką grę.

Rzym świętuje, Madryt płacze. Trener Romy dostał od swoich podopiecznych piękny prezent na zbliżające się urodziny. Zobaczymy, jak pogromcy Galacticos poradzą sobie w kolejnych fazach Ligi Mistrzów...