Facebook Google+ Twitter

Rzym: Wałęsa wygwizdany przez polskich uczestników zjazdu partii Libertas

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-01 14:40

Nieprzyjemny incydent miał miejsce na pierwszym międzynarodowym kongresie partii Libertas w Rzymie. Gość zjazdu - Lech Wałęsa był kontestowany przez część polskich uczestników obrad.

Były prezydent był głównym gościem zjazdu. Organizatorzy usiłowali utrzymać jego obecność w tajemnicy. Kiedy Wałęsa pojawił się na mównicy z polskiego sektora rozległy się gwizdy i okrzyki "Bolek, wyjeżdżaj z Polski". W pewnym momencie stały się one tak głośne, że Lech Wałęsa musiał przerwać swoje wystąpienie.

Powiedział, że nie spodziewał się takiego powitania, bo rozmowa jaką odbył niedawno z założycielem Libertasu Declanem Ganleyem przekonała go o jego dobrych intencjach. Tym bardziej więc - mówił Wałęsa - Ganley musi się pozbyć ludzi, którzy działają przeciwko temu ruchowi.

Lech Wałęsa wyznał, iż miał opory, czy przyjechać do Rzymu, ale uznał, że musi być wszędzie tam, gdzie mówi się o przyszłości Europy.

Po wystąpieniu byłego prezydenta Declan Ganley skarcił osoby, które wznosiły antywałęsowskie okrzyki, podkreślając, że obrażono prawdziwego bohatera.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.