Facebook Google+ Twitter

Rzymska policja walczy z turystami wandalami

Policja w Rzymie coraz częściej zatrzymuje turystów popełniających akty wandalizmu. Złapani na gorącym uczynku z rozbrajającą szczerością tłumaczą się, że nie wiedzieli, iż popełniają przestępstwo.

Rzym, most św. Anioła / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rzym_most_Aniola.jpgAkty wandalizmu jakich dokonują turyści w Wiecznym Mieście są niewiarygodne. Jak donoszą włoskie media wszelkie rekordy głupoty pobiła holenderska turystka, która chciała wyryć scyzorykiem swoje imię na marmurze przy Fontannie di Trevi. Przyłapana przez policję na gorącym uczynku wyjaśniała, że nie wiedziała, iż popełnia przestępstwo. Niestety, jak wiadomo, nieznajomość prawa szkodzi - Holenderka została spisana i na pewno zostanie ukarana za zniszczenie zabytku.

Bezmyślnym zachowaniem odznaczyła się również angielska turystka, która wykąpała się w fontannie Barcaccia na placu Hiszpańskim. Każdy wie, że we Włoszech bywa gorąco, ale Angielka nie zanurzyła się w miejskiej fontannie dla ochłody. Chciała naśladować jedną z bohaterek filmu Felliniego "Dolce vita". Niestety pomyliła fontanny. Nawet jeśli zanurzyłaby się w odpowiedniej, to czekałaby ją ta sama kara - grzywna 160 euro.

źródło: rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.