Facebook Google+ Twitter

Rzymskie kościoły nie ugoszczą ekipy filmowej "Aniołów i Demonów"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-15 22:07

Realizatorzy filmu według powieści Dana Browna "Anioły i demony" muszą zrezygnować z kręcenia w rzymskich kościołach. Nie zgodził się na to Wikariat Rzymu wyjaśniając, że ekranizacja skandalizującej powieści zrani uczucia religijne katolików.

Rzymskie świątynie pojawiają się na kartach powieści. Jednym z kościołów, którymi zainteresowany był reżyser filmu Ron Howard, jest bazylika Santa Maria del Popolo, tytularny kościół metropolity krakowskiego, kardynała Stanisława Dziwisza. Drugim - kościół Santa Maria della Vittoria, w którym znajduje się słynna rzeźba Gianlorenzo Berniniego, przedstawiająca ekstazę świętej Teresy.

O zezwolenie na kręcenie w obu świątyniach amerykańscy producenci wystąpili już przed rokiem. Jak oświadczył rzecznik rzymskiej diecezji, wyraża ona zgodę na realizację filmów w kościołach pod warunkiem, że nie ranią one uczuć religijnych wierzących. Prośba od realizatorów ekranizacji powieści, w której Watykan przedstawiony został jako ośrodek mrocznych spisków i zbrodni, była dla Wikariatu Rzymu zaskoczeniem, z góry bowiem skazana była na odmowę.

Producenci zdawali sobie z tego sprawę, skoro początek zdjęć na ulicach Wiecznego Miasta otoczono największą tajemnicą. Do tego stopnia, że ekipa podała fikcyjny tytuł filmu, jaki rzekomo kręcono - "Obelisk", a nie "Anioły i demony".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.