Facebook Google+ Twitter

S. Sutkowski, dyektor Warszawskiej Opery Kameralnej, złożył rezygnację

 • Źródło: Gość dnia
 • Data dodania: 2012-04-24 16:53

24 kwietnia, po 50 latach pracy, dyrektor i twórca warszawskiej Opery Kameralnej Stefan Sutkowski złożył na ręce marszałka Adama Struzika swoją rezygnację.

 / Fot. Warszawska Opera KameralnaJest to akt desperacji w proteście przeciwko drastycznemu obcięciu budżetu tej znakomitej warszawskiej placówki muzycznej. Wobec braku dobrej woli urzędu marszałkowskiego został wystosowany apel - petycja do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z prośbą o przejęcie WOK i nadanie jej statusu Narodowej Instytucji Kultury.

Prosimy o podpisy pod petycją.

- XXII Festiwal Mozartowski w Warszawie, który niebawem się rozpocznie, jest z pewnością tym, na który Państwa zapraszam, bez obawy, czy się odbędzie - oznajmił niedawno publicznie dyrektor Sutkowski na stronach internetowych Warszawskiej Opery Kameralnej. - Podjąłem bowiem tę decyzję świadomie, mimo braku zapewnienia ze strony władz samorządowych Mazowsza - co stanie się z Warszawską Operą Kameralną w przyszłości.

- Zapraszam więc na przedstawienia i koncerty, gdy bardzo prawdopodobna jest sytuacja, że więcej tego Festiwalu – ale i Warszawskiej Opery Kameralnej, jaką znaliście od pięćdziesięciu lat – nie będzie- dodał Stefan Sutkowski. - Piszę te słowa ze smutkiem, bowiem osiągnięcia tego zespołu - to wieloletnia wytrwała praca znakomitych artystów, w sprzyjającej atmosferze, co w sumie zapewniło najwyższy poziom wykonawstwa.

Tadeusz Deszkiewicz

Znajdź nas na Google+
(Tadeusz Deszkiewicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Gość
 • Gość
 • 14.05.2012 22:25

Niedługo się okaże, kto dokładnie stoi za zniszczeniem WOK, kto nie mógł znieść sukcesów Dyrektora i Zespołu. Spać nie mógł, wątroba mu gniła z zazdrości i wymyślił iście szatański plan.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cul Pari
 • Cul Pari
 • 26.04.2012 22:16

Tyle dziel operowych, koncertow. Nie szkoda tego? Chyba bez porownania lepiej jak dyrektorem WOK jest S.Sutkowski -pasjonat muzyki, ktorej się poswiecil, czlowiek o duzej kulturze, niz jak mialby przyjsc nie daj Bog jakis czlowiek np. z mlodszego pokolenia a noz nie znajacy sie na rzeczy, albo jakis oszolom?Nie daj Boze znow rezyser.

Komentarz został ukrytyrozwiń
joanna pankiewicz
 • joanna pankiewicz
 • 25.04.2012 18:41

Hanna GW zniszczyła teatry ,teraz przyszła pora na Operę Kameralną ! Nie do wiary !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
 • Marta Dutkiewicz
 • 25.04.2012 13:22

To smutne. Musiał być doprowadzony do ostateczności.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fanka Kameraln
 • Fanka Kameraln
 • 25.04.2012 10:42

Nie do wiary. Oby Dyr. Sutkowski jednak nie rezygnował. To tak zasłużony dyrektor i tak cenny człowiek dla polskiej kultury. Jeden z najlepszych dyrektorów muzycznych instytucji w historii. Pan Marszałek Struzik nie ma sumienia, że tak potraktował WOK i dyrektora? A daje pieniądze najpierw Teatrowi Operetkowemu a później zespołowi Mazowsze dlatego ,że tam Marszałek ma koneksje rodzinne z Panem Izbanem? Ciekawe jakby to ocenił ktoś z Tryb. Strasburskiego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podpisane !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informację o rezygnacji dyrektora Sutkowskiego potwierdził Jan Bokszczanin z Warszawskiej Opery Kameralnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.