Facebook Google+ Twitter

Są dowody, że Juszczenko został zatruty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 15:01

Generalna Prokuratura Ukrainy twierdzi, że fakt otrucia Wiktora Juszczenki w 2004 roku jest udowodniony. Poddała to w wątpliwość premier Julia Tymoszenko, która zeznaje w tej sprawie.

Przed wejściem do prokuratury, Julia Tymoszenko powiedziała, że do śledztwa w sprawie otrucia powinny być włączone najlepsze zagraniczne laboratoria. Dopiero potem miałyby się odbyć przesłuchania. Premier dała także do zrozumienia, że jej wezwanie ma charakter polityczny. Julia Tymoszenko zasugerowała, że prokuratura działa na zamówienie prezydenta mówiąc: "Wiktor Juszczenko wzywa mnie do prokuratury w sprawie swojego otrucia". Przypomniała także, że jednocześnie jest oskarżana przez sekretariat prezydenta o zdradę stanu i działanie na rzecz Kremla.

Prokuratura Generalna, która także zdaniem obserwatorów pozostaje pod kontrolą prezydenta, w specjalnym oświadczeniu napisała, że otrucie "jest faktem dokonanym i nie może być podważone". Wcześniej takie wątpliwości wyraził były współpracownik Wiktora Juszczenki Dawid Żwania. Prokuratura jednak zaleciła politykom, aby zrezygnowały z podobnych sugestii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.