Facebook Google+ Twitter

Są jeszcze wolne miejsca na uczelniach publicznych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-07 19:51

Na niektórych uczelniach publicznych prowadzona jest jeszcze rekrutacja na studia w trybie dziennym.

Na Politechnice Warszawskiej są wolne miejsca na fizyce technicznej, mechanice i budowie maszyn oraz na kierunkach prowadzonych w języku obcym: Electrical and Computer Engineering, Electrical Engineering i Civil Engineering.

Chętni mogą też rejestrować się na makrokierunku - elektronice, informatyce i telekomunikacji. Ewa Chybińska powiedziała, że ze względu na dużą popularność uczelnia zdecydowała się uruchamiać ten kierunek co semestr. Na elektronice, informatyce i telekomunikacji rozpoczynającej się od lutego przyszłego roku jest jeszcze kilkanaście miejsc.

Stu studentów w trybie dziennym może też przyjąć Uniwersytet Warszawski na filologii rosyjskiej, psychologii w języku angielskim, fizyce i astronomii. Rzecznik uczelni Anna Korzekwa powiedziała, że w dodatkowej rekrutacji kryteria przyjęcia zostały trochę obniżone.

Zdecydowana większość uczelni prowadzi jeszcze rekrutację na niestacjonarny tryb studiów. Piotr Karnowski ze Szkoły Głównej Handlowej powiedział, że na uczelni jest jeszcze miejsce dla ok 350 studentów wieczorowych i zaocznych. Podkreśla jednak, że warunki przystąpienia do rekrutacji są takie same jak na studiach dziennych.

Na studia dzienne nie przyjmuje też Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Około 200 miejsc czeka na studiach niestacjonarnych. Do wyboru jest m.in budownictwo, informatyka, inżynieria środowiska, ogrodnictwo czy leśnictwo. Rzecznik uczelni Krzysztof Szwejk powiedział, że kandydaci nie będą mieli problemu z dostaniem się na te kierunki. Ze względu na niż demograficzny szkoła przyjmie prawdopodobnie wszystkich kandydatów.

Na Uniwersytecie Łódzkim wolne miejsca są na wydziałach: Fizyki i Matematyki. Jednostki oferują kierunki zamawiane. Najlepsi studenci, którzy zdecydują się studiować właśnie na tych kierunkach mogą liczyć na dodatkowe stypendium.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.