Facebook Google+ Twitter

Są jeszcze wolne miejsca na Uniwersytecie Śląskim

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-09-07 08:25

Kończy się drugi nabór na studia na Uniwersytecie Śląskim. Tymczasem wczoraj na 5-letnie studia magisterskie w Instytucie Fizyki wolnych miejsc było jeszcze kilkadziesiąt.

Od wczoraj nie można już rejestrować się na studia za pośrednictwem domowego komputera. Elektroniczna rekrutacja będzie jednak jeszcze działać do piątku w pracowni internetowej dziekanatu UŚ. Mimo to są małe szanse na to, by udało się zapełnić limit miejsc na kierunkach takich jak fizyka na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii, czy edukacja techniczno-informatyczna na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach w Sosnowcu. Tam wciąż kilkadziesiąt miejsc pozostaje wolnych. Z innych kierunków można jeszcze składać papiery np. na teologię ogólną lub na edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej w Cieszynie.

- Już od kilku lat we wrześniu prowadzimy drugi nabór na fizykę - mówi Jolanta Zioło, kierownik dziekanatu Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. - Oczywiście ilość studentów na ten kierunek i specjalności z nim związane jest już dziś wystarczająca, to ok. 90 osób. Jednak niż demograficzny i fakt, że fizyka nie jest łatwym przedmiotem, jeśli się nie ma dobrych podstaw, robią swoje. Ze swojej strony możemy zapewnić, że jest duża chęć wspomagania studentów w ich trudnościach. Fizycy to zapaleńcy jako pracownicy naukowo-dydaktyczni. A sam przedmiot uczy myślenia i daje zawodowe perspektywy - uważa Zioło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.