Facebook Google+ Twitter

Są jeszcze wolne miejsca na warszawskich uczelniach

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-07-23 15:59

Marzysz o studiach, ale nie zakwalifikowałeś się, bo zabrakło ci punktów? Zastanawiasz się czy jeszcze masz szansę? Sprawdziliśmy jak przebiega rekrutacja na publicznych uczelniach w Warszawie.

 / Fot. Tomasz Jodłowski/Dziennik ZachodniRekrutacja trwa, ale na przyjęcie na większość studiów stacjonarnych mogą mieć nadzieje jedynie ci, którzy znajdują się po ogłoszeniu wyników na listach rezerwowych. Obecnie uczelnie zajmują się przyjmowaniem dokumentów od już zakwalifikowanych kandydatów.

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski zakończył rejestrację na studia stacjonarne 3 lipca. Wyniki rekrutacji pojawiły się 14 lipca w internetowym systemie rejestracji. Osoby, które otrzymały wiadomość o kwalifikacji, do 18 lipca miały czas na złożenie odpowiednich dokumentów. W tej chwili, komisje rekrutacyjne sprawdzają czy dane zawarte w dokumentach są zgodne z tymi z systemu komputerowego. Brak różnic powoduje, iż kandydat zostaje przyjęty na studia. Dla osób z "rezerwy" szanse pojawiają się zwłaszcza wraz z rezygnacjami osób przyjętych na więcej niż jeden fakultet. Jak na razie, zgodnie z komunikatem umieszczonym na stronie internetowej Biura ds. Rekrutacji UW, dodatkowa rekrutacja na studia dzienne ogłoszona została na astronomię, filologię klasyczną oraz fizykę.

Na studia niestacjonarne wolne miejsca są na politologii, europeistyce oraz stosunkach międzynarodowych (studia II stopnia). Dokładna informacja o wolnych miejscach znana będzie na przełomie lipca i sierpnia. Na studia wieczorowe bądź zaoczne rekrutacja szczegółowo ustalana jest przez poszczególne jednostki Uniwersytetu.

W tym roku na Uniwersytecie najwięcej osób, biorąc pod uwagę liczbę przewidzianych miejsc, przypadło na takie kierunki jak: iberystyka, psychologia, dziennikarstwo - specjalność public relations i marketing medialny, międzykierunkowe studia ekonomiczno-menedżerskie. Z kolei najwięcej zarejestrowało się na prawo, psychologię, ekonomię, filologię angielską, stosunki międzynarodowe.

Politechnika Warszawska

Na Politechnice Warszawskiej chętni na studia stacjonarne mogli zgłaszać się do 6 lipca. Osoby, które pomyślnie przeszły rekrutację, mają czas do końca miesiąca na złożenie wymaganych dokumentów. Jeśli ich nie dostarczą w terminie, na ich miejsce będą przyjmowani kolejni kandydaci.

W tej chwili Politechnika Warszawska wolne miejsca ma jeszcze na takich kierunkach jak: fizyka techniczna, makrokierunek elektronika i techniki informacyjne, mechanika i budowa maszyn lub mechatronika oraz na trzech kierunkach prowadzonych w języku angielskim. W filii Politechniki w Płocku dodatkowe miejsca są na inżynierii środowiska oraz mechanice i budowie maszyn.

Na studia niestacjonarne rejestracja rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do 29 sierpnia. Jedynie na Wydział Architektury, nie ma już możliwości zapisów - na ten wydział rekrutacja była przeprowadzona wspólnie ze studiami stacjonarnymi. Z kolei na zarządzanie dokumenty przyjmowane są już od 16 czerwca.

Na Politechnice w tym roku zgłosiło się 10,5 tys. kandydatów na 5 tys. miejsc. Jak powiedział Bohdan Utrysko, pełnomocnik Rektora ds. Rekrutacji, wzrasta zainteresowanie Politechniką, w tym wyraźnie wśród dziewcząt. Najwięcej chętnych, zresztą jak od kilku lat, było na architekturze - na jedno miejsce zgłosiło się 11 osób. Niemałym powodzeniem cieszyły się też takie kierunki, jak: budownictwo, gospodarka przestrzenna, geodezja - na nie przypadło ok. 6 kandydatów na miejsce.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

W przypadku SGGW rejestracja zarówno na studia stacjonarne jak i niestacjonarne dobiegła końca w dniu 10 lipca. Kandydat mógł zapisać się tylko na jeden kierunek. Jeśli nie udało mu się zakwalifikować, ma możliwość udziału w rekrutacji uzupełniającej na wszystkie dostępne dla niego kierunki. Następny etap rekrutacji w SGGW zacznie się 28 lipca. Na listach zakwalifikowanych, w miejsce osób, którzy wybrali studia na innych uczelniach, pojawią się następni kandydaci.

Według informacji, na dzień 11 lipca, wolne miejsca w SGGW na studiach dziennych są na kierunkach: technika rolnicza i leśna oraz technologia drewna. Większy wybór mają kandydaci na studia niestacjonarne. Na studia w trybie wieczorowym są miejsca m.in na architekturze, biologii, technologii drewna, Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji; w trybie zaocznym - budownictwie, ekonomii, informatyce, inżynierii środowiska, ogrodnictwie, pedagogice, rolnictwie, socjologii, zarządzaniu, zootechnice.

Największą popularnością w SGGW w tym roku cieszyły się: turystyka i rekreacja, biotechnologia, weterynaria, dietetyka, finanse i rachunkowość, logistyka. Kierunki te przyciągnęły kilkanaście osób na jedno miejsce.

Szkoła Główna Handlowa

Szkoła Główna Handlowa, rejestrację internetową na studia stacjonarne dla tegorocznych maturzystów zakończyła 4 lipca. Na studia licencjackie kandydaci rejestrowali się na uczelnię, a nie na konkretny kierunek. Ten wybiera się dopiero przed zakończeniem pierwszego roku studiów. Po opublikowaniu listy rankingowej zakwalifikowani mieli czas na złożenie dokumentów do 11 lipca. 14 lipca na studia stacjonarne zostały podane już wyniki i na te studia nie ma wolnych miejsc.

Być może wolne miejsca pojawią się na studiach niestacjonarnych, na których obowiązują inne terminy rekrutacji. Dokładniejsze informacje będzie można uzyskać najwcześniej po 1 sierpnia. Jeśli okaże się, iż nie wszystkie miejsca zostały zapełnione, we wrześniu odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.

Kierunkiem, który cieszył się sporym zainteresowaniem w SGH na sporym był "metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne". Poza tym na studia stacjonarne dużo osób zgłosiło się na zarządzanie i międzynarodowe stosunki gospodarcze; na studia niestacjonarne - na ekonomię oraz finanse i rachunkowość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.