Facebook Google+ Twitter

Są już wyniki wyborów parlamentarnych w Mołdawii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-08 21:46

Centralna Komisja Wyborcza Mołdawii ogłosiła oficjalne wyniki niedzielnych wyborów parlamentarnych - poinformowała rosyjska agencja Interfax. Rządząca dotychczas partia komunistów zdobyła 49,48 procent głosów, a frekwencja wyniosła 59,5 procent.

Centralna Komisja Wyborcza postanowiła udostępnić partiom opozycyjnym materiały wyborcze, w tym protokoły z liczenia głosów. Mołdawska opozycja uważa, że w trakcie wyborów doszło do naruszeń prawa i zorganizowała w Kiszyniowie wielotysięczne akcje protestu.

Mimo że partia komunistów oficjalnie wygrała wybory parlamentarne, prawdopodobnie zabraknie jej jednego głosu poselskiego do wyboru nowego prezydenta. Z najnowszych, wciąż nieoficjalnych wyliczeń, wynika, że komuniści zdobędą nie 61 jak obliczano wcześniej, a 60 mandatów w 101-osobowym parlamencie.

Rosyjskie media zwracają uwagę, że tym samym trzy mołdawskie partie opozycyjne reprezentowane w parlamencie „uzyskały teoretyczną możliwość" zablokowania wyboru nowego szefa państwa samodzielnie przez komunistów. Druga i ostatnia kadencja obecnego prezydenta, komunisty Władimira Woronina, kończy się w tym miesiącu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.