Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3905 miejsce

Są polskie hotele, które lubią gejów

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-03-22 16:00

Kilkadziesiąt polskich hoteli trafiło na listę „przyjaznych homoseksualistom”. Holenderska witryna internetowa, która umożliwia rezerwację hoteli na całym świecie, wprowadziła kategorię wyszukiwania „gay friendly”. Dzięki temu geje i lesbijki mogą wybrać miejsce, w którym nie będą dyskryminowani.

„Szybko znajdziesz hotel, w którym będziecie czuć się bezpiecznie i komfortowo. W przyjaznym hotelu nikt nie będzie zadawał zbędnych, głupich pytań ani dziwił się, że razem mieszkacie w pokoju. Już teraz wyszukaj i zarezerwuj przyjazny hotel, w którym spędzicie niezapomniane chwile. Hotel, w którym wasze uczucie rozkwitnie na nowo, z nową siłą.” – zachęcają autorzy holenderskiej strony internetowej. Fot. Screen

Ocena hoteli wynika z subiektywnych wrażeń gości, którzy wpisują swoje uwagi na holenderskiej witrynie. By znaleźć wyróżniony hotel, wystarczy wpisać link www.there24.com/friendly,gay.html oraz wybrać miasto, do którego chcemy się udać i wpisać datę rezerwacji. Na liście „gay friendly” znalazły się m.in. Dwór Oliwski w Gdańsku, Hotel System Premium w Poznaniu i Krakowie, The Stranger Hostel we Wrocławiu i Kyriad Prestige w Warszawie . Okazuje się, że ich właściciele nie wiedzą nawet, że te hotele zostały uznane za przyjazne homoseksualistom.

– Jesteśmy miło zaskoczeni, ale nie faworyzujemy żadnych grup społecznych. Może komuś spodobało się nasze hasło: przyjedź jako gość, zostań przyjacielem – mówi Magdalena Prusiewicz z Hotelu System Premium w Poznaniu. Robert Biedroń z Kampanii Przeciw Homofonii zwraca uwagę, że w krajach zachodnich niektóre hotele mają specjalne oferty dla gejów. - U nas właściciele hoteli nawet boją się przyznać, że goście o odmiennych preferencjach im nie przeszkadzają. Uważają, że wykazując tolerancję, mogą stracić część klientów – uważa.

Pracownicy hoteli, które nie zostały znalazły się na liście przyjaznych gejom są na równi zdziwieni. - Nigdy nie pytamy naszych gości, czy są wegetarianami, hodowcami kanarków czy homoseksualistami, bo to nie nasza sprawa - mówi Lidia Dmowska, rzecznik hotelu Courtyard by Marriott Warszawa. I dodaje, że jej hotel już raz znalazł się w towarzystwie innych wysokogwiazdkowych polskich hoteli na internetowych stronach gejowskich. Zapewnia jednak, że żaden z hoteli nie miał z tym nic wspólnego.

Magda Kazikiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oj... procedura przyznawania takiego statusu dla hotelu nie ma nic wspólnego z właścicielami czy obsługą tegoż.
Do takich katalogów hotele zgłaszają same osoby homoseksualne, zadowolone z obsługi czy przyjęcia.
Właściciele takich stron czy katalogów nie weryfikują takich danych, polegając na opiniach samych zainteresowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.