Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3090 miejsce

Są polskie hotele, które lubią gejów

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2007-03-22 16:00

Kilkadziesiąt polskich hoteli trafiło na listę „przyjaznych homoseksualistom”. Holenderska witryna internetowa, która umożliwia rezerwację hoteli na całym świecie, wprowadziła kategorię wyszukiwania „gay friendly”. Dzięki temu geje i lesbijki mogą wybrać miejsce, w którym nie będą dyskryminowani.

„Szybko znajdziesz hotel, w którym będziecie czuć się bezpiecznie i komfortowo. W przyjaznym hotelu nikt nie będzie zadawał zbędnych, głupich pytań ani dziwił się, że razem mieszkacie w pokoju. Już teraz wyszukaj i zarezerwuj przyjazny hotel, w którym spędzicie niezapomniane chwile. Hotel, w którym wasze uczucie rozkwitnie na nowo, z nową siłą.” – zachęcają autorzy holenderskiej strony internetowej. Fot. Screen

Ocena hoteli wynika z subiektywnych wrażeń gości, którzy wpisują swoje uwagi na holenderskiej witrynie. By znaleźć wyróżniony hotel, wystarczy wpisać link www.there24.com/friendly,gay.html oraz wybrać miasto, do którego chcemy się udać i wpisać datę rezerwacji. Na liście „gay friendly” znalazły się m.in. Dwór Oliwski w Gdańsku, Hotel System Premium w Poznaniu i Krakowie, The Stranger Hostel we Wrocławiu i Kyriad Prestige w Warszawie . Okazuje się, że ich właściciele nie wiedzą nawet, że te hotele zostały uznane za przyjazne homoseksualistom.

– Jesteśmy miło zaskoczeni, ale nie faworyzujemy żadnych grup społecznych. Może komuś spodobało się nasze hasło: przyjedź jako gość, zostań przyjacielem – mówi Magdalena Prusiewicz z Hotelu System Premium w Poznaniu. Robert Biedroń z Kampanii Przeciw Homofonii zwraca uwagę, że w krajach zachodnich niektóre hotele mają specjalne oferty dla gejów. - U nas właściciele hoteli nawet boją się przyznać, że goście o odmiennych preferencjach im nie przeszkadzają. Uważają, że wykazując tolerancję, mogą stracić część klientów – uważa.

Pracownicy hoteli, które nie zostały znalazły się na liście przyjaznych gejom są na równi zdziwieni. - Nigdy nie pytamy naszych gości, czy są wegetarianami, hodowcami kanarków czy homoseksualistami, bo to nie nasza sprawa - mówi Lidia Dmowska, rzecznik hotelu Courtyard by Marriott Warszawa. I dodaje, że jej hotel już raz znalazł się w towarzystwie innych wysokogwiazdkowych polskich hoteli na internetowych stronach gejowskich. Zapewnia jednak, że żaden z hoteli nie miał z tym nic wspólnego.

Magda Kazikiewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oj... procedura przyznawania takiego statusu dla hotelu nie ma nic wspólnego z właścicielami czy obsługą tegoż.
Do takich katalogów hotele zgłaszają same osoby homoseksualne, zadowolone z obsługi czy przyjęcia.
Właściciele takich stron czy katalogów nie weryfikują takich danych, polegając na opiniach samych zainteresowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.