Facebook Google+ Twitter

Są zarzuty w sprawie Laboratorium Frakcjonowania Osocza w Mielcu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-16 17:17

Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął akt oskarżenia w sprawie nieukończonej budowy Laboratorium Frakcjonowania Osocza w Mielcu. Zarzuty dotyczą głównych oskarżonych w tej sprawie Zygmunta N. i Włodzimierza W.

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu postawiła byłemu prezesowi spółki Zygmuntowi N. sześć zarzutów, między innymi wyłudzenia ponad 21 milionów dolarów kredytów na budowę LFO, usiłowania wyłudzenia kolejnych 11 milionów dolarów, przywłaszczenia ponad 8 milionów dolarów na szkodę spółki oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach i ich fałszowanie.

Miał tego dokonać w latach 1996 - 2002 między innymi poprzez zawieranie niekorzystnych dla spółki umów oraz poprzez przelewanie pieniędzy na prywatne konto.

Włodzimierz W. jest oskarżony o przywłaszczenie jako członek zarządu prawie 3 mln dolarów majątku spółki. Oskarżonym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Spółka LFO miała jako jedyna w kraju produkować leki z osocza krwi. Mimo ogromnego kredytu poręczonego przez Skarb Państwa, fabryka nigdy nie powstała, a prezes Zygmunt N. zniknął wraz z pieniędzmi. Potrzebny był europejski nakaz aresztowania, by sprowadzić go z Londynu do Polski.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.