Facebook Google+ Twitter

Saakaszwili o Gruzji i Polakach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-07 23:33

Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili podziękował Polakom za zaangażowanie w sprawy jego kraju. W wywiadzie, udzielonym TVP Info Saakaszwili powiedział, że nie ma drugiego takiego narodu, jak polski, który by tak dobrze rozumiał Gruzinów.

Jak wyjaśnił Saakaszwili, łączy nas nie tylko podobna historia, ale także zamiłowanie do wolności i suwerenności. "Gruzini są Polakami Kaukazu, a Polacy Gruzinami Europy Środkowej" - przekonywał Saakaszwili.
Gruziński prezydent odniósł się także do wyemitowanego w miejscowej telewizji publicznej filmu reżyserii Andrzeja Wajdy "Katyń". Jego zdaniem, jest to niezwykle ważne dzieło, gdyż - jak się wyraził "opisuje sytuację, która może się jeszcze powtórzyć".

Saakaszwili podziękował również prezydentowi Polski Lechowi Kaczyńskiemu za to, że zaraz po rozpoczęciu inwazji rosyjskiej przyjechał do Tbilisi. Prezydent Gruzji jest przekonany, że gdyby nie obecność 4 prezydentów, w tym Polski w Gruzji, to Tbilisi zostałoby zbombardowane. Jak tłumaczył według jego informacji wojska rosyjskie planowały nalot na stolicę zaraz po rozpoczęciu inwazji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.