Facebook Google+ Twitter

Sabaton na czterech koncertach w Polsce w styczniu 2015!

Sabaton to szwedzka grupa muzyczna wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Szykuje się niezwykłe show na czterech styczniowych koncertach w Polsce!

 / Fot. Materiały prasoweSABATON (Szwecja)
Najfajniejsi nauczyciele historii wśród muzyków ponownie poprowadzą w naszym kraju lekcję! Na której z całą pewnością nie zabraknie polskich wątków. Obecność obowiązkowa! Miłość Sabaton do polskich fanów jest wielka i odwzajemniona. Pięknym jej przejawem było DVD Szwedów zrealizowane przez ponad półmilionową widownią na Przystanku Woodstock. Ale każdy ich przyjazd do Polski, nawet na klubowy koncert, jest wydarzeniem szczególnym. Jeden z powodów to rzecz jasna polskie wątki w twórczości kapeli z Falun. Drugi polega na tym, że pomimo odniesionych w ostatnich latach sukcesów Sabaton, a dokładniej Joakim Brodén i Pär Sundström, którzy formacją dowodzą, wciąż pozostają miłymi skromnymi ludźmi, idealnymi we współpracy, zawsze znajdującymi czas na spotkanie z fanami. Kolejna już wizyta szwedzkiej kapeli w Polsce poświęcona będzie promocji wydanego w 2014 roku znakomitego krążka "Heroes". Na nim znalazła się kolejna w dorobku Sabaton piosenka dotycząca historii Polski, poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu "Inmate 4859". Z pewnością zabrzmi podczas koncertu, obok innych znakomitych kawałków tej znamienitej heavymetalowej załogi.

Delain (Holandia)
Piękna, obdarzona kapitalnym głosem wokalistka i eksklawiszowiec Within Temptation, Charlotte Wessels i Martijn Westerholt, od 2005 roku (gdy dołączyła Wessels) wywalczyli sobie wspaniałymi płytami i piosenkami ważne miejsce wśród potęg symfonicznego, epickiego metalu. Zachwycająca efektowną urodą i niesamowitymi możliwościami wokalnymi Charlotte, genialnie komponujący i szalejący na klawiszach Martijn, przez blisko dekadę stworzyli cztery fantastyczne płyty i nagrali parę singli, które umieściły ich w jednym rzędzie z takimi wykonawcami jak Nightwish, Evanescence czy wspomniany Within Temptation. Świetny warsztat muzyków, imponujące klimatem i cudownymi melodiami kompozycje – to znaki szczególne holenderskiego kwintetu. W 2014 roku ukazała się czwarta, rewelacyjna płyta Delain, zatytułowana "The Human Contradiction", którą Holendrzy będą promować w Polsce. Wśród gości na niej znaleźli się Alissa White-Gluz z Arch Enemy i Marco Hietala z Nightwish.

Battle Beast (Finlandia)
Ilu młodym zespołom zdarzyło się coś takiego, że ich idole nagrywali przeróbki piosenek młodszych kolegów? Niewielu. A wśród tych niewielu są między innymi Finowie z Battle Beast. Jednym z zespołów, które podziwiają, jest szwedzki Sabaton, który będą supportować na koncertach w Polsce. Szwedzi na limitowanej wersji płyty "Heroes" zamieścili znakomitą interpretację numeru Finów "Out Of Control", pochodzącego z drugiej płyty fińskiej załogi, "Battle Beast" z 2013 roku. Dwa lata wcześniej zespół zadebiutował krążkiem "Steel", który zebrał doskonałe recenzje. Battle Beast, wówczas jeszcze z Nitte Valo na wokalu (w 2012 roku zastąpiła ją świetna Noora Louhimo), dzięki sukcesowi wydawnictwa miał okazję odbyć trasy koncertowe ze słynniejszymi rodakami z Nightwish, a potem Sonata Arctica (z nimi dotarli wtedy do Polski). Joakim Brodén mówi o nich, że to jeden z najciekawszych zespołów heavymetalowych na świecie. Ten facet wie, co mówi.

Frontside (Polska)
Wiekowo najstarszy i najbardziej doświadczony w tym zestawie jest Frontside. W 2013 roku kapela świętowała 20-lecie powstania. Deathcore'owcy z Sosnowca dorobili się w tym okresie opinii jednego z najlepszych zespołów śpiewających po polsku. Za swoją twórczość, a konkretnie za album "I odpuść nam nasze winy", kapela Mariusza "Demona" Dzwonka została nagrodzona Fryderykiem. Na 2014 rok Frontside przygotował siódmy studyjny materiał, "Sprawa jest osobista". Muzycy zabawili się na nim konwencjami, które w niemałym stopniu miały wpływ na ich artystyczny rozwój i zrobili to w sposób po prostu arcymistrzowski, do tego z lekkim przymrużeniem oka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.