Facebook Google+ Twitter

Sabaton w Polsce

Zespół Sabaton po raz kolejny zagości w Polsce. Dla zwolenników i fanów muzyki metalowej to bardzo dobra wiadomość.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Sabaton.JPG&filetimestamp=20070909120925Już 4 września o godzinie 20, w Siemianowicach Śląskich, przy kompleksie sportowym "Siemion", rozpocznie się koncert zespołu Sabaton. Support zespołu: Vena Valley.

Sabaton to szwedzka grupa muzyczna, wykonująca power metal, czyli mieszankę stylów: metalu amerykańskiego i europejskiego. W 2007 roku zostali uznani za najlepszy zespół hardrockowy w Szwecji. Zespół powstał w 1999 r. w miejscowości Falun. Najczęstszym tematem utworów zespołu Sabaton jest II wojna światowa, ale ich piosenki mają charakter zdecydowanie antywojenny. Pierwsze single zespół nagrał zimą 2000 r., a niedługo potem wygrał konkurs i od tego zaczęła się jego kariera. Najbardziej znane piosenki to "Masters of the World" i "Cliffs of Gallipoli".

Zespół swoją trasę koncertową pod hasłem "Always remember tour" rozpoczyna w Warszawie 31 sierpnia, następnie wybiera się do Bydgoszczy (1.09). Zagości także w Zielonej Górze (2.09), Rzeszowie (5.09), i w Górze Strękowej (6.09).

Bilety na koncert w Siemianowicach Śląskich dostępne będą do dnia 24 sierpnia lub do ich wyprzedaży.

Kupić można je w punktach:
-Siemianowickie Centrum Kultury ul. Niepodległości 45
-Sklep muzyczny ALL, Katowice ul. Mickiewicza 14
lub na stronie www.kupbilet.pl

Cena biletu - 20 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.08.2009 12:21

Prosze Pań mieszkam w miejscowości Zawady i te dwie miejscowości są zawsze mylone. Strękowa Góra to jest wieś w naszej gminie tak jak mowi Pani Beata, a Góra Strękowa to jest rowniez jest wieś ale i wlasnie tak nazwano wygorze na ktorym sa ruiny bunkru. Pozdraiwam i przepraszam za bledy - klawiatura szfankuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja także znalazłem dwie wersję autora co do występu zespołu "na Górze Strękowej" i "w Górze Strękowej". Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beato, a czy można wierzyć tej stronie ;-) Widzę tam błąd ortograficzny "wybuchu II Wojny Światowej" ==> powinno być: II wojny światowej :-) Tak czy siak, zrobiłyśmy mam nadzieję słuszną reklamę uroczystości i koncertowi. POzdrawiam! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z pomocą przychodzą czynniki oficjalne : "Poszukujemy wolontariuszy do pomocy w organizacji inscenizacji bitwy pod Wizną oraz koncertu zespołu Sabaton w Górze Strękowej w gminie Zawady 6 września br. w ramach obchodów 70 rocznicy walk o obronę na odcinku Wizna. Więcej na stronie www.zawady.pl - czytamy na stronie ngo http://ogloszenia.ngo.pl/x/470303 Tym samym grają w Górze Strękowej :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Beato, coś czuję, że zaraz ogłoszę prywatny konkurs na to, gdzie naprawdę ma się odbyć koncert. Chyba sam autor strony zespołu nie wie, czy Sabaton będzie grał w Strękowej Górze czy na Górze Strękowej, bo podaje różne wersje... :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beato, Strękowa Góra to miejscowość, wieś w zasadzie... Na oficjalnej stronie zespołu znajduje się informacja o koncercie w tym właśnie miejscu. http://sabaton.pl/news.php Dlatego Redakcja pozwoli sobie zostawić wersję "wybierze się do Strękowej Góry" :-) pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że nie wspomniałeś o piosence 40:1. Ona jest właśnie o Wiźnie i bitwie, w której na 40 poległych Niemców przypadał jeden Polak. Dzięki tej piosence Sabaton stał się w Polsce znany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.