Facebook Google+ Twitter

Sabaton zagra na Woodstocku

Już w sierpniu ruszy kolejny Przystanek Woodstock, którego jedną z największych gwiazd będzie szwedzka grupa grająca power metal Sabaton.

 / Fot. Katarzyna SłocińskaW Polsce szwedzka grupa Sabaton kojarzona jest przede wszystkim dzięki piosenkom, których teksty ukazują ważne historycznie dla Polaków wydarzenia.

Najbardziej znaną z ich piosenek jest 40:1, w której, powstała z inicjatywy Joakima Brodéna grupa, śpiewa o ochrzczonych w ogniu, bohaterskich żołnierzach z Polski, którzy walczyli pod Wizną. Z kolei powstanie warszawskie stało się inspiracją do powstania utworu Uprising. Piosenka ta została wykorzystana również przez Telewizję Polską, do stworzenia spotu przypominającego o powstaniu z 1944 roku.

Teksty piosenek Sabatonu nie dotyczą jednak wyłącznie historii Polski, ale całego świata. W utworze promującym album z roku 2006 Attero Dominatus, zespół wspomina bitwę o Berlin, natomiast inspiracją do napisania piosenki In the Name of God stały się organizacje działające w imię Boga. W treści piosenki pojawiają się słowa: wybraniec Boga czy szalony tchórz? Powstań i pokaż mi swoją twarz! Samobójcza w transie, religijna armia, walcz bez munduru i ukryj się w tłumie, nazwij to świętym, nazwij to sprawiedliwym, zaaprobowanym przez niebo, pozostaw rannych, kiedy giną i nazwij to wolą bożą.

Sabaton inspiruje się także wojną wietnamską, bitwą stalingradzką, wspomina ludzi zasłużonych. Czwarty studyjny album szwedzkiej grupy The Art of War, w całości poświęcony został Sztuce wojennej, traktatowi Sun Zi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.