Facebook Google+ Twitter

Sacrum Profanum: Jonsi "upił" publiczność muzyką

Eksplozja dźwięków, ekstaza wywołana muzycznym brzmieniem, owacje na stojąco. Jonsi dał pierwszy z dwóch koncertów w Krakowie. Dziś kolejna odsłona najlepszego "produktu" Islandii.

Jonsi / Fot. Tomasz Wiech / Krakowskie Biuro FestiwaloweJonsi uwiódł marzenia barwą pozytywnych dźwięków by później przynieść przesłanie pozytywnej energii. Mocy, która apogeum osiągnęła w ostatnim utworze. Utworze, który rozpoczął się od lirycznego głosu Jonsiego. Potem nastąpiła "nawałnica" dźwięków, potęgowana przez światło i wizualizacje. Później była już tylko ekstaza, a publiczność została "upita" magią dźwięków. Owacjom nie było końca. Tak zakończył się pierwszy koncert Jonsiego w Krakowie.

A wszystko zaczęło się „niewinnie”. Dziecięcy głos Jonsiego, połączony z bajkowością islandzkiego języka, wprowadził widzów w hipnotyczny trans. Jonsi niczym "złodziej" skradł głęboko skrywane marzenia, by oddać je w dalszej części wypełnione pozytywną energią. „Prorok” panenergicznej nadziei potęgą swego głosu i dźwięków przywrócił wiarę w to, że realizacja naszych marzeń zależy od naszego "chcieć". I pomyśleć, że kiedy Jonsi z zespołem Sigur Ros w 1997 roku wydali debiutancką płytę „Von” to na Islandii kupiło ją tylko 313 osób.

Koncert Jonsiego w Krakowie to coś jeszcze. To niezwykła historia, w której łączą się trzy rzeczy: muzyka, teatr i multimedia. Jonsi na scenie tworzy prawdziwe "show" dla duszy. "Show", dzięki, któremu przenosimy się do miasta wróżek, zbudowanego przez baśniowych królów. Do miasta, którego nie ma poza ludzką wyobraźnią. Istnieje tylko w nas i to my decydujemy, jaki przybierze ono kolor, jaka będzie jego woń, jaki smak. To wszystko można było poczuć podczas piątkowego koncertu w hali ocynowni w Nowej Hucie, gdzie delikatność głosu Islandczyka przenikała się z majestatycznym otoczeniem hali.

Jonsi na krakowskim lotnisku / Fot. Paweł Ulatowski - KBFWystęp Jonsiego w ramach Sacrum Profanum jest częścią jego trasy koncertowej promującej solowy album "Go". Solowa płyta Jonsiego to bardzo wyczekiwane wydarzenie tego roku. Po piątkowym koncercie w Krakowie można powiedzieć, że czekać było warto. A dla tych, którzy czują niedosyt, jest dobra wiadomość. Kolejny koncert Jonsiego już dziś (tj.18.09) w Krakowie. Tym samym występ Jonsiego zamknie tegoroczną edycję festiwalu Sacrum Profanum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ONA
  • ONA
  • 19.09.2010 02:28

Jeszcze jeszcze jeszcze ja chce jeszcze !!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
:)
  • :)
  • 19.09.2010 02:26

... Absolutny Brak Słów ... Muzyka która porusza kazdy nerw ... czas którego nie ma i muzycy ... normalni ... EKSTAZA !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Tak zakończył się pierwszy koncert Jonsiego w Karkowie."
"...w hali ocynowni w Nowej Hucie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.