Facebook Google+ Twitter

Sąd: akcyza za sprowadzone auta ma być zwrócona

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2007-03-06 16:35

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że wysokość zwracanego podatku akcyzowego za auto sprowadzone z krajów Unii Europejskiej mają określać organy celne.

Ponadto WSA, podzielił opinię Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ze stycznia tego roku o obowiązku zwrotu akcyzy. WSA podkreślił przy tym, że akcyza na auta sprowadzane nie może wysokością odbiegać od podatku liczonego wedle prawa krajowego. Orzeczenie WSA wyjaśniała sędzia Hanna Kamińska:
IAR
Wojewódzki Sąd Administracyjny nie podał jednak konkretnj wysokości należnego zwrotu akcyzy. Sposób obliczania należnych podatnikom kwot mają bowiem określać urzędy celne na gruncie prawa rezydualnego, czyli prawa krajowego:
IAR
Z wyroku częściowo jest zadowolony Maciej Brzeziński - właściciel sprowadzonego z zagranicy auta, który walczy o zwrot zapłaconej akcyzy. To na jego wniosek sprawą akcyzy zajmował się Europejski Trybunał Sprawiedliwości, a dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny:
IAR


Jego doradca podatkowy Jerzy Martini bardziej secptycznie odnosi się do wyroku:
IAR


Wyroku nie chciał natomiast komentować przedstawiciel Izby Celnej. Orzeczenie WSA jest nieprawomocne, obu stronom przysługuje odwołanie do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Proszę państwa co tu komentować sąd kombinuje, i urząd celny też będzie kombinował,państwo musi oddać nadpłacony podatek, bynajmniej nadpłacony podatek bo 65% a 3,1% to jest różnica nie sądzicie jak to jest w moim przypadku oni niech oni kręcą tylko oddadzą bo Unia Europejska tak ich załatwi że oddadzą w locie ludziom te pieniądze, wydarte od biedoty polskiej porównuje nas oczywiście do ludzi z kraju starej Unii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.