Facebook Google+ Twitter

Sąd Apelacyjny uznał, że "zakaz pedałowania" poniża określone grupy ludzi

Zdaniem Sądu Apelacyjnego symbolika Narodowego Odrodzenia Polski, m.in. krzyż celtycki i "zakaz pedałowania", "poniża określone grupy ludności". Sąd Okręgowy w Warszawie ma więc ponownie rozpatrzyć zasadność rejestracji tych symboli.

Jak podaje TVN24, przeciwko rejestracji symboli byli m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, RPO oraz prokuratura. Prokuratura oceniła, że "zakaz pedałowania" ma charakter "nieprzyzwoitego rysunku" i może dyskryminować niektóre grupy ludzi. Pozostałe rysunki z kolei odnoszą się do "symboliki faszystowskiej lub nacjonalistycznej".

Rzecznik Praw Obywatelskich mówiła, że sąd dopuścił się "przekroczenia granic swobodnej oceny dowodów, w oparciu o opinię biegłych zawierającą błędy merytoryczne". Według Sądu Apelacyjnego, Sąd Okręgowy powołał biegłych bez ustalenia, czy są oni wystarczająco kompetentni do wydania merytorycznej opinii. Biegłym zarzucono wydanie opinii nienaukowej i nierzetelnej.

Sąd Apelacyjny stwierdził także, że rejestr partii politycznych nie powinien służyć rejestracji dowolnej ilości haseł i symboli, ale jedynie elementy identyfikujące partię, jak nazwa, skrót i symbol graficzny.

Sąd Okręgowy będzie musiał zbadać, czy dozwolona jest rejestracja więcej niż jednego symbolu graficznego partii oraz czy symbole mają za zadanie jedynie identyfikację partii, czy też manifestację poglądów. Ma też zająć się w szczególności symbolem "zakaz pedałowania", który, według Sądu Apelacyjnego, może być niezgodny z konstytucją, w której istnieje zapis o tym, że partie zrzeszają się na zasadzie równości obywateli. "Ostentacyjna dezaprobata wobec osób o orientacji homoseksualnej płynąca z tego symbolu wydaje się być czytelna dla każdego odbiorcy" - pisze SA.

Sąd Apelacyjny uznał także, że należy powołać biegłych specjalizujących się w historii faszyzmu i mających obszerną wiedzę na temat współczesnych ruchów neofaszystowskich. Będą oni mogli ocenić jak pozostałe symbole zgłoszone do rejestracji są postrzegane współcześnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

krysia
  • krysia
  • 01.02.2012 09:25

NARODZIE ! NIE JEDZ, NIE PIJ TYLKO PEDAŁUJ SIĘ ZESRASZ !!! NIE MA ZAKAZU PEDAŁOWANIA !

Komentarz został ukrytyrozwiń
cyklista
  • cyklista
  • 01.02.2012 08:03

O co chodzi ? Państwo popiera kolarzy ! Kolarstwo było narodowym sportem a teraz kurwa pedałować nie wolno ? Znak zakaz pedałowania ma być zastąpiony nakazem pedałowania. Niech naród pedałuje wszędzie, na dworcach w sejmie(już nieźle pedałują) na stadionach w dzień i w nocy. Szybko dogonimy UE nawet gdyby były trzy prędkości. Pederastia staje się wszechobecna. Nawet Brat Redemptorysta zaczyna pedałować. Baczność ! Do pedałowania przystąp !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki kraj, tacy biegli... Kidawa-Błońska (PO) kilkanaście dni temu otwarcie powiedziała (w wywiadzie dla wp.pl), że problemy przy pracach legislacyjnych wynikają z "jakości" prawników na etacie państwa...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.