Facebook Google+ Twitter

Sąd Apelacyjny w Szczecinie rozstrzygnął. Będą ponowne wybory w Sławnie

Ciekawe, czy Mirosław Bugajski i Kazimierz Frankenstein ponownie będą sie ubiegać i fotel burmistrza Sławna?

Frankenstein kontra Bugajski / Fot. Fot. Bogumił MigelPodczas II tury wyborów 11 listopada 2006 roku w Sławnie (woj. zachodniopomorskie) doszło do fałszerstwa wyborczego. W Okręgu nr 4 wydano 26 kartek do głosowanie nieostemplowanych czym naruszono postanowienia Ustawy z dnia 20 czerwca 2002 r. o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza i prezydenta miasta (Dziennik Ustaw Nr 113, poz. 984).

Wobec powyższego kontrkandydat obecnego burmistrza Mirosława Bugajskiego - Krzysztof Frankenstein wystąpił z wnioskiem do Sądu Okręgowego w Koszalinie z protestem o sfałszowanie wyborów. 22 stycznia sąd w Koszalinie sprawę odroczył, bo musiał powołać dodatkowego świadka, a kolejną rozprawę wyznaczył na 6 lutego.

Tego dnia Sąd Okręgowy w Koszalinie postanowił unieważnić wybory i ustanowić burmistrza komisarycznego. Od wyroku odwołał się jednak Mirosław Bugajski zasiadający w fotelu burmistrza Sławna. W ostatni poniedziałek zapadł wyrok podtrzymujący postanowienie Sądu Okręgowego w Koszalinie i nakazujący powtórzyć wybory w Okręgu numer 4.

Jak powiedział mi Piotr Pieleszek, przedstawiciel rzecznika Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, z chwilą otrzymania postanowienia Sadu Apelacyjnego zostanie wystosowany wniosek do oddziału Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie o ustanowienie Zarządu Komisarycznego w Sławnie do czasu wyboru nowego burmistrza. Jednocześnie sławieńska prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze mające na celu ustalenie czy sprawa ma znamiona przestępstwa. A oto jak mieszkańcy Sławna bawią się tą wyborczą [a[http://slawno.to.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=203&Itemid=2 ;przepychanką[/a].

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.