Facebook Google+ Twitter

Sąd aresztował podejrzanych o zabójstwo Ani

  • Źródło: Echo Miasta
  • Data dodania: 2007-03-03 19:34

Bogumił T., podejrzany o brutalne zamordowanie 4-letniej Ani i jego żona Grażyna zostali dziś aresztowani przez sąd we Włocławku na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara dożywocia; kobiecie kara 3 lat więzienia.

Jak poinformowano we włocławskiej prokuraturze, Bogumiłowi T. zarzucono zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem dziewczynki, które przekazali mu w czwartek pod opiekę rodzice dziecka. Jego żona odpowie przed sądem za to, że biernie przyglądała się zbrodni i nie udzieliła pomocy dziecku.

Do tragedii doszło w piątek po północy w mieszkaniu małżeństwa T. Pijany Bogumił T. obudził sąsiadkę, by zakomunikować jej że "właśnie zabił diabła".

Przybyli na miejsce policjanci znaleźli w mieszkaniu mężczyzny zmasakrowane zwłoki dziecka. Zatrzymana w tym samym budynku pijana Grażyna T. wskazała funkcjonariuszom narzędzie zbrodni - siekierę.

Małżonkowie T. w chwili zatrzymania byli pijani - mieli prawie 3 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. Bogumiłowi T. grozi kara 25 lat więzienia lub dożywocie, a jego żonie do 3 lat więzienia.

Rodzice zamordowanej Ani przekazali córkę pod opiekę małżeństwu T. w czwartek wieczorem, gdyż następnego dnia, wcześnie rano mieli podjąć dorywczą pracę. Opiekunów znali z pracy przy zbiorze pomidorów latem, a Ania już raz przebywała wcześniej pod ich opieką.

Rodzina Ani od dawna jest pod nadzorem opieki społecznej. Ania była najmłodszym dzieckiem w rodzinie, a jej starsze rodzeństwo w wieku 9 i 11 lat decyzją sądu przebywa w domu dziecka, gdyż rodzice nie byli w stanie zapewnić potomstwu godziwych warunków życia.

Także Anię umieszczono w ubiegłym roku w placówce opiekuńczej, ale rodzice bardzo zabiegali o jej odzyskanie. Ostatecznie sąd zdecydował o oddaniu im dziecka, ale ograniczył prawa rodzicielskie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.