Facebook Google+ Twitter

Sąd FIS utrzymał dyskwalifikację Justyny Kowalczyk

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2011-01-25 17:01

Sąd Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) odrzucił odwołanie polskiej strony od decyzji sędziów sprinterskich zawodów Pucharu Świata w Davos, którą zdyskwalifikowali Justynę Kowalczyk za zabiegnięcie drogi Amerykance Kikkan Randall.

Obecna liderka klasyfikacji generalnej PŚ została przesunięta wtedy z trzeciej na szóstą pozycję.

Trzech arbitrów ze Szwajcarii, Bułgarii i Nowej Zelandii nie podzieliło stanowiska prawników Polskiego Związku Narciarskiego. W uzasadnieniu napisano, że Polka nie zachowała zasad bezpieczeństwa na trasie. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego powinna była upewnić się, czy nie zabiega komuś drogi, a w dodatku na finiszu wybrała dla siebie najmniej korzystny korytarz.

"Dla nas sprawa jest zamknięta. Uzasadnienia nie zamierzam komentować, po prostu przyjmujemy je do wiadomości" - powiedział PAP prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Dyskwalifikacja spowodowała, że Kowalczyk otrzymała o 20 pucharowych punktów. Prawdopodobnie nie będzie to jednak mieć większego znaczenia. Zawodniczka z Kasiny Wielkiej nad drugą w klasyfikacji Marit Bjoergen ma 479 punktów przewagi. Co prawda do zdobycia w obecnym cyklu pozostało jeszcze 1000, ale Norweżka zrezygnowała z najbliższych startów w Rybińsku, pozbawiając się tym samym możliwości powiększenia dorobku o 200 punktów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.