Facebook Google+ Twitter

Sąd: Mariusz T. stwarza zagrożenie. Będzie izolowany w Gostyninie

Mariusz T., decyzją Sądu Okręgowego w Rzeszowie, ma trafić do ośrodka zamkniętego w Gostyninie. Został uznany za "osobę stwarzającą zagrożenie", a biegli uznali, że ryzyko popełnienia przestępstwa przez niego jest bardzo wysokie lub wysokie.

 / Fot. Archiwum PolskapresseNa rozprawie w Rzeszowie Mariusz T. nie stawił się. Jak przyznaje jego pełnomocnik, Marcin Lewandowski, nie miał takiego obowiązku. Lewandowski namawiał T., by pojawił się na rozprawie, bo jest to w jego interesie. "Mógłby się wypowiadać, konfrontować wypowiedzi świadków. Przewiezienie Mariusza T. do sądu to skomplikowana operacja. Obawia się ujawnienia wizerunku. Ale to nie jest decydujący czynnik" - cytuje wypowiedź Lewandowskiego rzeszow.gazeta.pl

Podczas rozprawy sąd miał rozpatrzyć wniosek pełnomocnika Mariusza T., o powołaniu nowych biegłych, ponieważ Lewandowski nie jest przekonany do wiarygodności opinii sporządzonej na podstawie jednego, 1,5 godzinnego badania. Dopiero po 4-tygodniowej obserwacji w ośrodku zamkniętym, biegli powinni wydać nową opinię. Wniosek nie został jednak uwzględniony.

Sąd Okręgowy w Rzeszowie, orzekając, że T. stwarza zagrożenie, zdecydował się na umieszczenie go w ośrodku zamkniętym w Gostyninie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.