Facebook Google+ Twitter

Sąd nad Palikotem w dniu zaprzysiężenia prezydenta

Zaprzysiężenie prezydenta ułatwi ukrycie decyzji partyjnego sądu nad Januszem Palikotem - pisze "Nasz Dziennik".

 / Fot. Polskapresse6 sierpnia to nie tylko dzień planowanego zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tego samego dnia Sąd Koleżeński Platformy Obywatelskiej rozpatrzy wniosek o wykluczenie z partii wiceprzewodniczącego klubu PO Janusza Palikota. Trudno nawet wątpić, że data rozpatrzenia sprawy Palikota jest nieprzypadkowa. To najdogodniejszy termin, aby wielkim wydarzeniem politycznym, jakim jest zaprzysiężenie prezydenta, odwrócić uwagę od niechęci do wyciągnięcia realnych konsekwencji wobec posła szydzącego z ofiar smoleńskiej katastrofy - pisze gazeta.

Kiedy cała uwaga opinii publicznej i widzów przed telewizorami skoncentrowana będzie na uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta RP, niewielu zwróci uwagę i dotrze do informacji, iż tego samego dnia Sąd Koleżeński Platformy Obywatelskiej rozpatruje wniosek o wykluczenie z partii Janusza Palikota.

Trudno się dziwić kolegom wiceszefa klubu Platformy, iż datę sądu nad nim wyznaczono w dniu, w którym przysięgę złożyć ma, według zapowiedzi marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny, nowo wybrany prezydent. Gdyby sąd nad Palikotem był najważniejszym wydarzeniem dnia, wielu polityków PO musiałoby świecić oczami za decyzję o pozostawieniu go w szeregach Platformy. A zaprzysiężenie prezydenta ułatwi ukrycie decyzji partyjnego sądu.

Ogłoszenie, w najlepszym czasie antenowym, kolejnej decyzji organów dyscyplinarnych PO wskazującej, że faktycznie Palikot jest nietykalny, mogłoby budzić ogromny niesmak nawet wśród tych, którzy nie są zwolennikami politycznych rywali Platformy. Tym bardziej, że wiceszef klubu PO konsekwentnie publicznie drwi z ofiar katastrofy rządowego samolotu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Dzięki Przemku. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z panem Zdzisławem. Dlaczego do dnia dzisiejszego rząd pana Tuska nie przejął śledztwa? Tylko łaskawie czeka na informacje od strony rosyjskiej??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu o zmarłych powinno się mówić jacy byli, nie źle czy dobrze bo zmarli, ma pan całkowita rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Staszku, o zmarłych nawet jacy byli, źle się nie mówi. A pan Palikot to nawet nie mówi tylko wypowiada brednie...zastanawiam się czy jest z nim wszystko wporządku

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drwi z ofiar zadając konkretne pytania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie byłbym zdziwiony, gdyby Palikot mimo wszystko odszedł lub został wyrzucony. Posłem będzie dalej, niezrzeszonym tylko na papierze, a może nawet dostanie ciepłą posadę u swojego przyjaciela w pałacu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.