Facebook Google+ Twitter

Sąd Najwyższy w Indiach uznał trzecią płeć. To transseksualizm

"Uznanie transseksualistów nie jest ani kwestią społeczną, ani medyczną, lecz kwestią praw człowieka. Transseksualiści to również obywatele Indii" - poinformował sędzia Sądu Najwyższego w Indiach, legalizując tym samym tzw. "trzecią płeć" i zakazując jej dyskryminacji.

 / Fot. PAP/EPA/HARISH TYAGIJak podaje Gazeta wyborcza.pl, Sąd Najwyższy Indii uznał istnienie tzw. "trzeciej płci". Zgodnie z postanowieniem, do tej grupy należą osoby transseksualne.

Jak zaznaczył sędzia K.S. Radhakrishnan "trzecia płeć" nie jest ani żeńska ani męska. Rząd indyjski i władze poszczególnych stanów mają obowiązek nadać osobom transseksualnym te same prawa, jakie posiadają inne mniejszości w Indiach. Podkreślił, że osoby te są również obywatelami Indii i mają prawo do edukacji, dostępu do pracy i wszelkich innych świadczeń.

Skład sędziowski podkreślił, że uznanie osób transseksualnych nie jest wyłącznie sprawą medyczną czy społeczną, ale przede wszystkim sprawą praw człowieka, a dyskryminowanie osób, które zdecydują się na operacyjną zmianę płci jest niedopuszczalne.

Z takiej decyzji Sądu najbardziej cieszy się Laxmi Narayan Tripathi, aktywista broniący praw transseksualistów i eunuchów, który o takie postanowienie walczył od 2002 r.

Pierwszym krajem w Europie, który uznał "trzecią płeć" są Niemcy. Rodzice, rejestrując dziecko, mogą zdecydować, że jego płeć będzie "nieokreślona". Dotyczy to jednak tylko dzieci, które urodziły się z cechami zarówno męskimi, jak i żeńskimi.

Również Australia zdecydowała, że pozycja "płeć" w paszportach będzie miała trzy opcje: męską, żeńską i nieokreśloną. Decyzję, że można kogoś uznać za osobę o neutralnej płci, Sąd Najwyższy w Australii podjął na początku kwietnia.

Określenie "trzecia płeć" odnosi się do osób, które albo z własnej woli, albo ze względów kulturowych, nie są określane w społeczeństwie ani jako kobiety, ani jako mężczyźni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

A więc przyjęto do wiadomości i uznano prawnie to, co istnieje w naturze, bo natury żadne zakazy czy nakazy, zarówno prawne jak i religijne nie są w stanie zmienić.
W naturę może interweniować, w ograniczonym zakresie, wyłącznie medycyna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.