Facebook Google+ Twitter

Sąd Najwyższy: Wniosek Nowej Prawicy "bez dalszego biegu"

Sąd Najwyższy przychylił się do stanowiska PKW i postanowił pozostawić protest Nowej Prawicy bez dalszego biegu. Janusz Korwin-Mikke złożył do Sądu Najwyższego petycję w sprawie odmowy rejestracji list wyborczych w całym kraju. PKW uznała, że protest jest przedwczesny.

Sonda

Czy PKW powinno ustąpić partii Janusza Korwin-Mikkego?

 / Fot. PAP/Bartek ZborowskiJak informuje Onet.pl, PKW do 30 sierpnia zarejestrowała 20 list komitetu wyborczego Nowej Prawicy. Wymagane minimum to 21. Partia Janusza Korwin-Mikkego osiągnęła je dopiero 6 września, czyli już po terminie. Nowa Prawica nie będzie mogła zatem wystawić list w całej Polsce.

Czytaj też: Korwin-Mikke: już niedługo demokracji w Polsce nie będzie

Parta Korwin-Mikkego złożyła petycję do Sądu Najwyższego, w celu wyjaśnienia, czy decyzja PKW jest zgodna z prawem. Pozostawił on sprawę bez dalszego biegu.

Janusz Korwin-Mikke zapowiedział wcześniej, że jeśli PKW nie pozwoli Nowej Prawicy wystawić list, złoży protest wyborczy do Sądu Najwyższego o unieważnienie wyborów. - Co byłoby z kolei tragiczne, bo proszę sobie wyobrazić, że PiS wygrywa wybory i zostaną one unieważnione, to przecież byłaby rewolucja na ulicach - komentuje cytowany przez Onet.pl, lider Nowej Prawicy.

Źródło:
Onet.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (58):

Sortuj komentarze:

Jak PiS wygra, Korwin dostanie wsparcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż decyzja SN mnie nie dziwi spodziewałem się czegoś w tym stylu.
jest mi oczywiście przykro z powodu zmanipulowania wyborów
i zamanifestuję to absencją wyborczą

Komentarz został ukrytyrozwiń
ads
  • ads
  • 21.09.2011 01:24

"Firm, które oferują "fajne ubezpieczenia zdrowotne" jest kilkadziesiąt. Konkurują między sobą i konkurują z NFZ o pacjentów. Ich klientami są pacjenci niezadowoleni z publicznej służby zdrowia. Muszą tak zachęcić klienta, żeby wybrał właśnie ich ubezpieczenie: poszerzają pakiety, obniżają ceny, dołączają dodatkowe opcje, bo zdają sobie sprawę z tego, że procent pacjentów niezadowolonych z NFZ i poszukujących dodatkowego doubezpieczenia jest niewielki. Warto walczyć o każdego i warto konkurować między sobą. Załóżmy, że znika NFZ - znika też największy konkurent."

A na jego miejsce pojawiają się setki innych, mniejszych drapieżnie walcząc o klienta wszystkim czym się da, a więc konkurencja gwałtownie wzrasta. Wobec czego cały dalszy wywód tego pana pozbawiony jest znaczenia.


"To jest po prostu samo życie. W USA są miasta gdzie ze złamaną ręką na ostrym dyżurze czeka się 2 doby w jedynym państwowym szpitalu w mieście."
Lekarstwem na skutki socjalizmu jest jeszcze większy socjalizm, ha ha ha.


"Zakładasz, że podatki idą pensje wysokich urzędników. Pewnie tak. Ale jeśli "radykalnie" obetniemy podatki, czyli zlikwidujemy podatek dochodowy, zlikwidujemy CIT, podatek od umowy kupna-sprzedaży (popieram), zmniejszymy akcyzę i VAT itp. to skąd weźmiemy budżet na rozbudowę tego państwa?"

A no właśnie, państwo jest wciąż za małe, urzędników tak mało, urzędów tak mało, ministerstw tak mało, ze nie wiadomo jak sobie z problemem małości państwa poradzić, ha ha ha.


"Skończą sie dyrektywy, ale skończą się dopłaty."
I skończą się wpłaty, które dopłaty przewyższają, a więc same zalety.


"Pojedź Pan sobie do Indii lub do USA, albo do jakiegoś z państw w Ameryce Południowej czy Środkowej (np Panamy) i tam sobie nieco pomieszkaj. Tam właśnie jest wymarzony ustrój JKM."
Czyli wariant "jak się kompromitować to do końca" :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antysocjalisto - nie wiem jak jest w innych krajach, ale w Norwegii ogromne zasiłki to już historia. W tym kraju mimo że jest on wiecznie finansowo na plusie i ma ponad 220 mld dolarów wrzuconych na procent w Szwajcarii ostatnio władze przeprowadziły radykalne cięcia w wydatkach socjalnych m.in. ograniczając wszystkie świadczenia o połowę.
Aktualnie podstawowa emerytura w Norwegii stanowi jakieś 40% pieniędzy potrzebnych jednej osobie do przeżycia, za to wszystko bardzo zdrożało - np paliwa (mimo, że przecież Norwegia ma własną ropę!) o ponad połowę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antysocjalista
  • antysocjalista
  • 20.09.2011 19:56

Polska miejsce 53... i inne kraje
http://forsal.pl/grafika/549193,79939,raport_wolnosci_gospodarczej_swiata_polska_na_53_miejscu.html

Czołówka
http://forsal.pl/grafika/549193,79943,wolnosc_gospodarcza_na_swiecie_zobacz_ranking_panstw.html

Trochę to daje do myslenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń
antysocjalista
  • antysocjalista
  • 20.09.2011 19:45

Rozumiem Grzegorzu, aczkolwiek zduszenie wszystkich, dlatego że jakiś procent sobie nie radzi jest trochę głupie. Myślę, że już o niebo lepiej byłoby wprowadzić takie ultra (coś jak wrzucenie na głęboką wodę) + minimalny pakiet zasiłkowy (coś jak koło ratunkowe). Zamiaste tego mamy zadzawkę do kostek, znaczy bagno w którym ani pływać, ani się orzeźwić...

O ile się nie mylę zachwalana skandynawia jest bardziej wolnorynkowa (miejsce w rankingach na pewno wyżej niż Polska) + oczywiście mają ogromne zasiłki. U nas z kolei mamy liberalizmu tyle ile mamy, czyli prawie nic... ale ZASIŁKI to my chcemy ogromne. To głupie nieprawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do antysocjalista - wszystko bardzo ładnie, tylko my w Polsce też mamy takie miejsca. Proszę pamiętać że w tych Indiach jest to oaza ludzi energicznych, dziarskich, bogatych i młodych w państwie, które liczy sobie miliard mieszkańców.
Patrząc proporcjonalnie, to będzie to coś jak liczące sobie 60 000 mieszkańców bogate miasto w Polsce. Nie ma takich u nas społeczności? No pewnie, że są. Są i większe. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
antysocjalista
  • antysocjalista
  • 20.09.2011 18:39

Grzegorz Wink: "Wiesz Pan co Panie Tomaszu? Pojedź Pan sobie do Indii lub do USA, albo do jakiegoś z państw w Ameryce Południowej czy Środkowej (np Panamy) i tam sobie nieco pomieszkaj. "

Panie Grzegorzu to może w kontekście Indii ;) Gurgaon
http://moraine.salon24.pl/318419,europa-kladzie-sie-do-trumny

Wiem wiem, to mini oaza, nie to co potężna Polska, my musimy inaczej, pro europejsko, solidarnie... ech

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Łukasz:
Odpuszczam z gospodarką, trochę się pogubiłem w naszej dyskusji. Może lepiej będzie jak odniesiesz się do tego co zalinkowałem (Tygodnik NP na temat państwowej służby zdrowia).

"Zakładasz, że podatki idą pensje wysokich urzędników. Pewnie tak. Ale jeśli "radykalnie" obetniemy podatki, czyli zlikwidujemy podatek dochodowy, zlikwidujemy CIT, podatek od umowy kupna-sprzedaży (popieram), zmniejszymy akcyzę i VAT itp. to skąd weźmiemy budżet na rozbudowę tego państwa?"
Po pierwsze i najważniejsze, państwo będzie zminimalizowane, nie będzie miało po co się rozbudowywać. Sądy, wojsko, policja i minimalna administracja.

@Grzegorz:
"Niektórym się wydaje, że wszyscy mają dobre zdrowie, nieograniczone możliwości zarobkowania"
No, pewno są tacy, co się im tak wydaje.

"że na pewno jak państwo nie będzie pomagać to znajdą się ludzie, którzy tym się zajmą"
Przecież jest takich ludzi niemało, nawet teraz funkcjonują.

"że w USA ludzie czekają do państwowego szpitala z własnego wyboru, bo mogli by pójść do prywatnego tylko pewnie mają taki "kaprys" i wolą poczekać prawda"
Sam sobie w stopę strzelasz, to jest właśnie minus przymusowego pobierania kasy na państwową służbę zdrowia i uzależnianie obywatela od niej.

"Wiesz Pan co Panie Tomaszu? Pojedź Pan sobie do Indii lub do USA, albo do jakiegoś z państw w Ameryce Południowej czy Środkowej (np Panamy) i tam sobie nieco pomieszkaj. Tam właśnie jest wymarzony ustrój JKM."
W Indiach tylko słyszałem o Gurgaonie:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gurgaon
http://prasa.nowaprawica.org.pl/images/stories/tygodnik-nowej-prawicy-nr9.pdf (druga strona)
W USA nie ma kapitalizmu, co do Panamy nic mi nie wiadomo.

Żaden ustrój nie jest idealny ani idiotoodporny. Natomiast socjalizm uzurpuje sobie, jakoby do idealności i idiotoodporności prowadził.

Para bajek zamiast dobranocki:
http://www.youtube.com/watch?v=jOQkO7fR8Uo
http://www.youtube.com/watch?v=_90W8dJS06E

Do zobaczenia w Argentynie. Chyba, że wierzysz że obecna władza ma pomysł na wyjście z długu publicznego.

Pozdrawiam, eot.

Komentarz został ukrytyrozwiń
śmiały
  • śmiały
  • 20.09.2011 18:16

dawno juz demokraci nie,ma w Polsce , jest czarny komunizm pilnowany przez PO i PiS ,sedziowie i polskie prawo to też postsoldarnosc

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.