Facebook Google+ Twitter

Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie Korony i Zagłębia

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-06-10 11:22

Sąd Najwyższy w Warszawie oddalił w środę skargi kasacyjne Kolportera Korony Kielce i Zagłębia Lubin od orzeczeń wydanych przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl, dotyczących ich udziału w piłkarskiej aferze korupcyjnej.

www.sn.pl / Fot. brosikDodatkowo skarga zarządu PZPN dotycząca Widzewa Łódź została uznana. Polski Sąd Najwyższy jednogłośnie uchylił orzeczenie Trybunału Arbitrażowego i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Dodać należy, że 23 lipca 2008 r. Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu przy PKOl uchylił decyzję PZPN o degradacji Widzewa Łódź o jedną klasę rozgrywkową za korupcję w okresie od 21 sierpnia 2004 r. do 11 maja 2005 r. i umorzył postępowanie. Według decyzji Trybunału Arbitrażowego, popełnione czyny korupcyjne uległy przedawnieniu po dwóch latach, czyli wiosną 2007 roku. Teraz, dzięki tej decyzji, Widzew, który został zdegradowany z piłkarskiej ekstraklasy w trybie sportowym, w sezonie 2008/2009 rozgrywki rozpoczął w 1., a nie w 2. lidze.

Jak się okazuje, był to jedyny taki przypadek, gdy organ ten uznał, że czyny korupcyjne przedawniły się. Rozpatrując wcześniejsze sprawy m.in. Arki Gdynia i Górnika Łęczna oraz późniejsze Zagłębia Lubin i Korony Kielce Trybunał stwierdził, że w tych przypadkach niestety korupcja nie ulega przedawnieniu.

Sąd Najwyższy w orzeczeniu dość jasno zasugerował Trybunałowi, jaką decyzję w tej sprawie należy podjąć. Wszystko wskazuje więc na to, że nic nie uratuje już Widzewa i mimo wywalczenia awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, klub z Łodzi kolejny sezon spędzi karnie w I lidze, odrabiając tym samym "zaległą" degradację.

Źródło: wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bez przesady. Zagłębie, czy Widzew, które walczyły w 1 lidze i wywalczyły awans powinny grac bez przeszkód w ekstraklasie, a tu takie niespodzianki....

ech
to tylko u nas tak jest niestety...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.