Facebook Google+ Twitter

Sąd odebrał rodzicom małej Weroniki drugą córkę

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-08-07 09:18

Sąd Rodzinny w Łodzi zdecydował wczoraj o umieszczeniu w placówce opiekuńczej 3,5-letniej siostry 1,5-rocznej Weroniki, która zmarła po tym, jak wykryto u niej morfinę. Do zdarzenia doszło 29 lipca.

- Sąd zainteresował się sprawą po doniesieniach medialnych i podjęto decyzję, by umieścić dziecko w placówce opiekuńczej - informuje mł. insp. Adam Skrzypa, komendant IV komisariatu. - Prowadzimy postępowanie wyjaśniające. Czekamy na opinię biegłych i wyniki sekcji zwłok, które pomogą ustalić, w jaki sposób substancja znalazła się w organizmie Weroniki.

Przypomnijmy, że dziecko trafiło do szpitala im. Konopnickiej, bo miało trudności z oddychaniem i zaburzoną akcję serca. Gdy okazało się, że przyczyną mogło być podanie jej środka odurzającego, policja zatrzymała 27-letniego ojca i 22-letnią matkę. Mieszkanie w kamienicy przy ul. 1 Maja, które zajmowała rodzina, przeszukano przy użycia psa szkolonego do poszukiwania narkotyków. Nie znaleziono środków odurzających. Pod ich wpływem nie byli też rodzice. Podczas przesłuchania twierdzili, że nie wiedzą, jak doszło do tragedii. Do sprawy nic nie wniosło też przesłuchanie dwóch babć dziewczynki oraz sąsiadów. Wiadomo jedynie, że bezrobotni rodzice często urządzali w mieszkaniu imprezy alkoholowe.
LR

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.