Facebook Google+ Twitter

Sąd odroczył proces europosła Witolda T.

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-16 11:03

Ostrowski sąd odroczył proces europosła Witolda Tomczaka oskarżonego o znieważenie policjantów. Eurodeputowany nie stawił się na rozprawę z powodu choroby, przesłał jedynie zwolnienie lekarskie podpisane przez lekarza sądowego z Wrocławia. Sąd uznał nieobecność za usprawiedliwioną i przerwał proces do 20 kwietnia.

Dzisiejszej rozprawie towarzyszyły specjalne środki bezpieczeństwa, na salę sądową wpuszczono nieco ponad 20 osób, bo tyle tylko wydano przepustek. Kilkadziesiąt osób tłoczyło się przed budynkiem sądu, ponieważ nie wpuszczono ich do środka.

Takie środki wprowadzono dla bezpieczeństwa sędzi, która po ostatniej rozprawie miała otrzymywać listy z pogróżkami i obelgami. Sprawę bada prokuratura. Na razie nie wiadomo, kto groził sędzi, śledczy ustalają tożsamość osoby podpisanej pod jednym z listów.

Na rozprawę stawili się dwaj policjanci, którzy 9 lat temu zatrzymywali Witolda Tomczaka. Przyjechał także biegły językoznawca, który miał wyjaśnić, czy słowo "palant", w kontekście innych słów uznawanych za wulgarne, było zniewagą.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.