Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4324 miejsce

Sąd ogłosił upadłość Amber Gold. Co to oznacza dla oszukanych klientów?

Gdańskiej spółki Amber Gold już nie ma - sąd ogłosił jej upadłość. To dobra wiadomość dla byłych klientów. Byłaby zła, gdyby spółka została zlikwidowana przez jej zarząd. Jednak nie wszyscy klienci odzyskają swoje pieniądze.

 / Fot. Zorro2212/CC BY-SA 3.0Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ ogłosił decyzję, na którą z niecierpliwością czekali wierzyciele firmy Marcina P. Na niejawnym posiedzeniu postanowił o upadłości Amber Gold. Dla perfidnie oszukanych przez spółkę klientów to wbrew pozorom dobra wiadomość. Teraz do gdańskiego parabanku wejdzie likwidator, który będzie spłacał wierzycieli. Muszą pamiętać, że majątku nie wystarczy na spłacenie wszystkich roszczeń, których dotychczas naliczono ponad 350 mln zł.

Sąd zdecydował o upadłości parabanku Marcina P. po rozpoznaniu wniosku osoby fizycznej w tej sprawie. Oddalił jednocześnie wniosek o ogłoszenie upadłości, z możliwością zawarcia układu Amber Gold spółki z o.o. i "ogłosił upadłość likwidacyjną" - poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku, Tomasz Adamski - informuje portal RMF24.pl.

Po siedmiu dniach od decyzji sąd sporządzi uzasadnienie postanowienia. Dotychczas nie wiadomo jaka jest wartość ujawnionego i zabezpieczonego majątku upadłej spółki oraz jakie są koszty postępowania upadłościowego. Wczoraj sąd gdański ogłosił jedynie sentencję swego orzeczenia.

Sąd wezwał jednocześnie wierzycieli upadłej spółki, i to jest ogromnie ważne dla byłych klientów spółki, aby w terminie trzech miesięcy od daty obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości, zgłosili swoje wierzytelności w stosunku do upadłego podmiotu.

Wprawdzie informacja, według prawników, o upadłości parabanku Amber Gold brzmi dla klientów groźnie, to jednak jest to dla nich dobra wiadomość. Teraz, jako poszkodowani przez Marcina P., dostali gwarancję, że nikt już majątku byłej spółki "nie rozkradnie". A to, co z jej majątku udało się do tej pory zabezpieczyć trafi w ręce sądu. Do Amber Gold, po decyzji sądu, wejdzie likwidator i będzie dysponował złotem, nieruchomościami i pozostałym majątkiem spółki. On też, zgodnie z prawem, będzie po kolei spłacał wierzycieli, w tym na końcu poszkodowanych klientów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Właściciele Amber Gold już dawno większą część zysku przetransferowali już do innych swoich spółeczek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.