Facebook Google+ Twitter

Sąd ogłosił upadłość sieci marketów Avans

Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną spółki Domex, która jest właścicielem marketów Avans, poinformowała "Rzeczpospolita", powołując się na decyzję sądu w Tarnobrzegu.

 / Fot. By Asen (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons"Sąd zdecydował o ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej spółki Domex. Po analizie dokumentów okazało się, że zobowiązania spółki są wyższe o kilkadziesiąt milionów złotych niż jej majątek" - powiedział Rzeczpospolitej rzecznik prasowy ds. cywilnych, gospodarczych, pracy i ubezpieczeń społecznych Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Marek Nowak - donosi Puls Biznesu.

Klienci w razie konieczności zwrotu sprzętu, nie powinni mieć problemów. Wszelkie reklamacje będą mogli kierować do producenta.

Firma Domex złożyła wniosek o upadłość 22 kwietnia 2014 r. Wcześniej starała się otrzymać dofinansowanie z banków, jednak te odmówiły udzielenia kredytu. W związku z tym, kierownictwo firmy złożyło w sądzie rejonowym w Tarnobrzegu wniosek o ogłoszenie upadłości firmy.

Do końca nie było wiadomo jaką decyzję podejmie sąd. Przypuszczano, że sąd zdecyduje się na proccedurę upadłości układowej. Wówczas, wyznaczony zostałby syndyk, którego zadaniem miałoby być zaspokojenie wierzycieli oraz bieżące zarządzanie majątkiem spółki, a także poszukiwanie ewentualnego inwestora. Firma mogłaby kontynuować swoją działalność.

Grupa Domex budowała sieć swoich sklepów poprzez przejęcia, m.in. od Havo oraz za pośrednictwem spółki zależnej od Openmedia.

Sieć sklepów Avans w zeszłym roku została nagrodzona prestiżowym tytułem Laur Konsementa - Grand Prix 2013. Wyróżnienie to, przyznawane jest markom pozytywnie ocenianym przez klientów.

Więcej na temat problemów sieci sklepów Avans można przeczytać tutaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.