Facebook Google+ Twitter

Sąd podtrzymał decyzję: Rymkiewicz ma przeprosić "Wyborczą"

Sąd Apelacyjny w Warszawie stwierdził, że poeta Jarosław Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę „Gazety Wyborczej” i wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny. Wyrok jest prawomocny.

Rymkiewicz powiedział, że dziennikarze "Gazety Wyborczej" nienawidzą Polaków oraz krzyża, ponieważ są potomkami działaczy politycznych z Komunistycznej Partii Polski. Zdaniem Rymkiewicza "Wyborcza" nie mogła pogodzić się z tym, że po katastrofie smoleńskiej Polacy znowu byli zjednoczeni: "Polacy, stając przy nim, mówią, że chcą pozostać Polakami. To właśnie budzi teraz taką wściekłość, taki gniew, taką nienawiść" - mówił.

Gazeta podała poetę do sądu, a ten w I instancji orzekł o winie Rymkiewicza. Pisarz odwołał się od wyroku, jednak Sąd Apelacyjny utrzymał poprzedni wyrok w
mocy. Rymkiewiczowi zostało już tylko złożenie wniosku o kasację wyroku do Sądu Najwyższego.

Znajdź nas też na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

copy that
  • copy that
  • 30.03.2012 14:02

Madam Achnik ew. Madam Ich Nikt- TAK O NIM PISZCIE> WSZYSCY beda wiedziec o kogo chodzi, sądy zgłupieją a NARÓD peknie ze smiechu. Ubekofil zaś wyleci ze złości w powietrze A O TO NAM CHODZI. Byle tylko na drobne kawałki - gw..no wtedy szybciej schnie. I przy okazji ostrzegam:"Madam Ich Nikt" terroryzuje sądami swoich krytyków! Więc pisać celnie, ale z rozwagą:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 22.03.2012 16:42

To nie jest wyrok , który by cokolwiek zasadniczego miał zmienić.
Według jednych opinii pan Jarosław Rymkiewicz miał rację oraz prawo powiedzieć na temat Gazety Wyborczej to co powiedział. Są oczywiście i inne opinie. Jedne i drugie można próbować zrozumieć.
Tylko kto i dlaczego chce udowadniać Polakom przed sądem że choć absolutnie jest za wolnością wyrażania opinii na swój i wszelki inny temat to jednak granice tej wolności będzie wyznaczał na swoich warunkach on sam ?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.