Facebook Google+ Twitter

Sąd podtrzymał decyzję: Rymkiewicz ma przeprosić "Wyborczą"

Sąd Apelacyjny w Warszawie stwierdził, że poeta Jarosław Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę „Gazety Wyborczej” i wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny. Wyrok jest prawomocny.

Rymkiewicz powiedział, że dziennikarze "Gazety Wyborczej" nienawidzą Polaków oraz krzyża, ponieważ są potomkami działaczy politycznych z Komunistycznej Partii Polski. Zdaniem Rymkiewicza "Wyborcza" nie mogła pogodzić się z tym, że po katastrofie smoleńskiej Polacy znowu byli zjednoczeni: "Polacy, stając przy nim, mówią, że chcą pozostać Polakami. To właśnie budzi teraz taką wściekłość, taki gniew, taką nienawiść" - mówił.

Gazeta podała poetę do sądu, a ten w I instancji orzekł o winie Rymkiewicza. Pisarz odwołał się od wyroku, jednak Sąd Apelacyjny utrzymał poprzedni wyrok w
mocy. Rymkiewiczowi zostało już tylko złożenie wniosku o kasację wyroku do Sądu Najwyższego.

Znajdź nas też na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

copy that
  • copy that
  • 30.03.2012 14:02

Madam Achnik ew. Madam Ich Nikt- TAK O NIM PISZCIE> WSZYSCY beda wiedziec o kogo chodzi, sądy zgłupieją a NARÓD peknie ze smiechu. Ubekofil zaś wyleci ze złości w powietrze A O TO NAM CHODZI. Byle tylko na drobne kawałki - gw..no wtedy szybciej schnie. I przy okazji ostrzegam:"Madam Ich Nikt" terroryzuje sądami swoich krytyków! Więc pisać celnie, ale z rozwagą:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
mikołajek
  • mikołajek
  • 22.03.2012 16:42

To nie jest wyrok , który by cokolwiek zasadniczego miał zmienić.
Według jednych opinii pan Jarosław Rymkiewicz miał rację oraz prawo powiedzieć na temat Gazety Wyborczej to co powiedział. Są oczywiście i inne opinie. Jedne i drugie można próbować zrozumieć.
Tylko kto i dlaczego chce udowadniać Polakom przed sądem że choć absolutnie jest za wolnością wyrażania opinii na swój i wszelki inny temat to jednak granice tej wolności będzie wyznaczał na swoich warunkach on sam ?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.