Facebook Google+ Twitter

Sąd podtrzymał wyroki w tzw. sprawie blue taxi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-19 14:20

Sąd utrzymał w mocy wyroki w tak zwanej sprawie "Blue taxi". Wnioski obrony o zmniejszenie wyroków zostały odrzucone.

Ponad dwa lata temu, na polecenie komendanta policyjnego posterunku kolejowego w Warszawie Waldemara P. dwoje policjantów odwiozło służbowym polonezem do Siedlec wysokiego urzędnika MSWiA Tomasza S., gdy ten spóźnił się na pociąg.

Policjanci zginęli w wypadku drodze powrotnej do Warszawy. Sąd pierwszej instancji skazał byłego komendanta posterunku Waldemara P. oraz urzędnika Tomasza S. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za przekroczenie uprawnień.

Obrońcy skazanych w tak zwanej sprawie blue taxi chcieli unieważnienia wyroku pierwszej instancji i uniewinnienia swoich klientów.

Zdaniem obrońcy byłego komendanta, Piotra Wieczorka kara była zbyt wysoka, a wydalenie oskarżonego ze służby w policji było wystarczającą karą. Także obrońca urzędnika MSWiA Tomasza S., Andrzej Urbański jest zdania, że kara orzeczona przez sąd pierwszej instancji była zbyt surowa.

Podkreślał, że oskarżeni byli sądzeni za przekroczenie uprawnień, natomiast, jego zdaniem, sąd orzekając w tej sprawie nie mógł się uwolnić od okoliczności, którymi była śmierć dwójki policjantów.

Wzburzenia prośbą o uniewinnienie nie kryła żona jednego z policjantów, którzy zginęli w wypadku Katarzyna Kruszewska-Twardo. Powiedziała, że oskarżeni nie mają honoru i wstydu odwołując się od i tak rażąco niskiego wyroku.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.