Facebook Google+ Twitter

Sąd roztrzygnie spór o opcje walutowe?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-12 18:56

Stowarzyszenie na rzecz Obrony Polskich Przedsiębiorców domaga się rozstrzygnięć sądowych w sprawie prowadzonego z bankami sporu o opcje walutowe.

Przedsiębiorcy argumentują, że wiele średnich i małych firm straciło nie dlatego, że spekulowały, ale z powodu nieuczciwości dilerów, którzy opcje sprzedawali.

Zbigniew Przybysz ze Stowarzyszenia zapewnia, że przedsiębiorcy nie domagają się unieważnienia umów, a jedynie umożliwienia obrony przed sądami.

Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha wyjaśnia, że w większości wypadków spory pomiędzy stronami rozstrzyga sąd, ale w relacjach z bankami prawo zakłada, że bank ma zawsze rację. Dlatego, gdy bank uzna się za stronę pokrzywdzoną, zgłasza się do komornika, który bez rozstrzygania sporu zajmuje mienie wskazanej osoby lub instytucji.

Tymczasem przedstawiciele Stowarzyszenia podkreślają, że wiele umów z przedsiębiorcami zawarto w sposób niewłaściwy. Postępowanie sprawdzające, czy podczas zawierania umów dochodziło do naruszenia prawa prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, pod nadzorem Prokuratury Krajowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.